FÉRFI FELNŐTT: Sorozatban a hatodik is megvan!

Abonyi KC – Csepel DSE 27-30 (12-13)

Kezdő: Györki – Tótfalusi 5(1), Berzéky 8, Kaposvári 3, Kalmár (3), Kuncz (2), Sárácz.

Cserék: Veszprémi – Balogh 4(1), Tengely 3, Kanyik 2, Polonkai, Márkus G., Szabó, Tóth.

Viszonylag szokatlan időben, 13 órakor léptünk pályára az Abony otthonában. A papírforma szerint mi voltunk a találkozó esélyesei, de ezek a mérkőzések általában mindig tartogatnak kis meglepetést. A hazai csapat bátran és lendületesen kezdte a találkozót, lelkesedésük az összecsapás végéig kitartott. Fiaink ugyancsak jól kezdtek, de az első félidőben rendre becsúszott egy bosszantó hiba, így az első negyed óra után 6-6 volt az állás. Jelentősebb előnyt a félidő második felében sem sikerült kiépíteni, rengeteg helyzet maradt sajnos kihasználatlanul. A második játékrészben végre növeltük előnyünket, de ez csak rövid ideig tartott, néhány rossz döntés következett részünkről, s újfent szoros volt az eredmény. Az utolsó percekben azonban szerencsére nem kellett izgulni, a vendéglátók kissé elfáradtak, így végül megszereztük a két pontot. A győzelemmel még egy lépéssel közelebb került a csapat ahhoz, hogy a tavaszi szezont a dobogóról várhassa. Gratulálunk a fiúknak és Bona Gergő edzőnek!

Bona Gergő: “Nagyot küzdöttünk, egy rendkívül lelkes ellenfél ellen. A mérkőzés során nem találtuk saját ritmusunkat, és mindvégig nagyon türelmetlenek voltunk. Ám a szívünk a hajrában ismét a helyén volt és sikerült megszerezni hatodik győzelmünket!”