FÉRFI IFJÚSÁGI: Újabb két pont, ezúttal Dunakesziről!

Férfi ifjúsági 2.osztály –  VS Dunakeszi – Csepel DSE

Időpont: 2021.02.07.

Helyszín: Szent István Általános Iskola, Dunakeszi

Végeredmény: 21-28 (9-15)

Csepel DSE: GYÖRKI Tamás (kapus) – Tótfalusi Gergő 5 gól, BERZÉKY Bence 9 gól, Balogh Soma 2 gól, TÓTH Ambrus 1 gól, SZABÓ Adrián 4 gól, Kanyik Barnabás 3 gól.

Cserék: Páva Kristóf 2 gól, Márkus Balázs 2 gól, Márkus Gergő, Pauer Ádám, Kuncz Márk.

Eredmény alakulás: 5.p. 0-1, 10.p. 2-4, 15.p. 4-5, 20.p. 6-10, 25.p. 8-12. – 35.p. 12-18, 40.p. 13-20, 45.p. 15-23, 50.p. 17-24, 55.p. 18-26.

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

Hétméteresek: 5/4, illetve 1/0

Az első 10 percben nagyon jól működött a védekezésünk, ennek köszönhetően rengeteg labdát sikerült szerezni, de az ezután kialakult kecsegtető helyzetek jelentős része kihasználatlanul maradt. Sajnos ez a tendencia ezután is folytatódott, így egyre jobban elbizonytalanodtak a srácok. Szerencsére a két csapat között nagy volt a különbség sebességben, így a vezetésünk nem forgott veszélyben, de folyamatos küzdelmet kellett folytatnunk saját magunkkal. Néhány játékosnak nem is sikerült megtartania higgadtságát. Az első játékrész utolsó 7-8 percére aztán elfáradtak a hazaiak, így végül meggyőző különbség alakult ki a félidőre, de érezhetően még mindig nem volt az igazi, amit a srácoktól a pályán láttunk.

A második 30 perc első harmadában nem változott a különbség (13-19), ám ezt követően a gázpedálra léptünk és 4 gólt szereztünk zsinórban (13-23). A találkozó ezzel eldőlt, ám úgy tűnt ez túlságosan is megnyugtatta a fiúkat. A Dunakeszi 5-1-es szakaszt produkált (18-24). Ekkor sikerült némileg eszmélni és Berzéky Bence vezérletével végül izgalommentes volt az utolsó 10 perc.

Bona Gergő: „Ma úgy érzem jól kezdtük a mérkőzést, de a rengeteg kihagyott ziccer miatt elbizonytalanodtunk, néhányan el is kedvetlenedtek. Ezt nem engedhetjük meg magunknak. Hibázni lehet, de lelkileg összetörni vagy forró fejjel játszani semmiképpen! Ez gyakorlatilag bármelyik mérkőzésen visszaüthet. Biztos vagyok benne, hogy ebből ma nagyon sokat tanult mindenki. Még 13!”