17.heti eredmények

Múlt héten elsőként női serdülő és ifjúsági csapataink léptek pályára, méghozzá Szombathelyen az első osztályú bajnokságok 23.fordulójában.

LU17 I.osztály Nyugati csoport
2024.04.24. 14:30
Szombathelyi KKA – Csepel DSE 27:23 (11:11)

Keret: Szabó, Hajdu; Csillag, Tóth 1, Krisztián, Lukács, Kovács 1, Nikodém 7, Simon, Szőts 1, Mészáros 10, Tisóczki 3, Balogh, Jacsó

LU19 I.osztály Nyugati csoport
2024.04.24. 16:30
Szombathelyi KKA – Csepel DSE 44:30 (23:15)

Sajnos a folyamatos hibáinkból kapott gyors gólok az első félidő felére megpecsételték az egész mérkőzés kimenetelét.

Keret: Antonya, Szabó, Oszoli; Szentkirályi 7, Geiger, Cservák 4, Mészáros Alexandra 7, Mészáros Anna 5, Görbe, Nagy, Tisóczki 1, Szücs 4, Korozmán 2, Szőts

Tóth Máté: Sok hibával játszottunk, sokszor nem jó megoldásokat hoztunk támadásban, ezekből kaptunk gyors lerohanás és közvetlen indítás gólokat. Amit megbeszéltünk az működött, viszont a visszarendeződésünkön van mit javítani a következő szezonra.

Rendhagyó módon férfi U18 és U20-as csapatunk nem ugyanazon a napon lépett pályára. Fiatalabbjaink pénteken Orosházára utaztak, míg ifistáink csütörtökön az Algyő otthonában játszottak mérkőzést.

FU20 I.osztály Keleti csoport
2024.04.25. 14:30
FKSE-Algyő – Csepel DSE 35:22 (20:11)

Keret: Alexa, Csillag; Márkus B. 2, Márkus G. 1, Nagy-Pápay 2, Papp, Prihoda 1, Schmidka 2, Szabó Márk, Szabó Máté 5, Szennai 3, Szentgyörgyi 6

FU18 I.osztály Keleti csoport
2024.04.26. 14:30
Zengő Alföld Orosházi KC – Csepel DSE 45:25 (24:12)

Keret: Csillag, Paraliticci-Harsányi; Kiss B. 4, Borszuk 1, Papacsek 3, Antal 3, Sükösd 2, Magyar 3, Hilbert 1, Schneider 1, Benedek 4, Gréczi 2, Czine, Matolcsi

Szombaton két fiú utánpótlás csapatunk is pályára lépett, U14-eseink Dunakeszire látogattak, míg U12-eseink itthon, a Laurencz László sportcsarnokban fogadták ellenfeleiket.

OGYB FU12 VIII.csoport
2024.04.27. 9:00 és 13:35
Csepel DSE – Moyra-Budaörs KSE 22:25 (7:12)
Gyáli BKSE I. – Csepel DSE 20:37 (9:21)

Földi Gábor: A hétvégére a fiúktól a rendezettség és taktikai fegyelmezettség volt az elvárásom, és az eddig tanultak megvalósítása a pályán. Sajnos az első mérkőzés első félidejében ez nem valósult meg, így nagy hátrányra tettünk szert, amit a második félidő feljavuló és jó kézilabdájával nem tudtunk ledolgozni, de nem adta fel és küzdött a csapat ez dicséretre méltó. A második mérkőzésen nem volt megingásunk, végig okosan türelmesen irányítottuk a mérkőzést. Összességében dicséret illeti a fiúkat a hétvégi teljesítményért!

OGYB FU14 – VIII. csoport
2024.04.27. 13:00 és 15:00
Csepel DSE – RÁKOSMENTE 23:24 (15:11)
VS Dunakeszi – Csepel DSE 24:25 (12:12)

Szijártó Máté: A srácok mind a két mérkőzésen, Rákosmente és Dunakeszi ellen is nagyon jó mérkőzést játszottak. Kevesen is, de nagyszerűen működött a védekezésünk amit gyakoroltunk, kaptunk egy pár elkerülhető gólt, de ez benne van a kézilabdában. Támadásban is amikor labdaleütés nélkül mentünk lendülettel egy az egyezni, sikerültek az előnyszerzéseink és elmondható mind a két mérkőzésről, hogy a támadásaink 85-90%-át ziccerlövéssel fejezhettük be. Sajnos az első meccsen az ellenfél kapusa nagyon jól védett, rengeteg ziccer maradt ki ami megbosszulta magát sajnos a végén. Második meccsen a fiúk odakoncentráltak a befejezéseknél a Rákosmente elleni meccsből tanulva és a végén hideg fejjel sikerült behúzni a győzelmet. Gratulálok a fiúknak, nagyot küzdöttek ezen a két meccsen!

Fiataljaink után, 16:00-tól női felnőtt csapatunk játszott bajnoki mérkőzést a Mohácsi TE ellen. Sajnos a pontokat nem tudták a lányok itthon tartani.

NBII Női felnőtt Dél-nyugat (E-F) Felsőház csoport
2024.04.27. 16:00
Csepel DSE – Mohácsi TE 1888 27:34 (14:15)

Az első félidőt kicsit álmoskásan kezdtük, aztán a félidő derekára visszajöttünk a mérkőzésbe. A második félidőt is egészen jól kezdtük, viszont utána nem becsültük meg eléggé a labdákat, amik a mérkőzésbe kerültek.

Keret: Vukmann, Binó; Kanyik 4, Szijártó 3, Tímár 2, Pindák 7, Balla 1, Korozmán 1, Vad 3, Zimek, Pethő 3, Csiki 3

Tóth Máté: Az egész mérkőzésről azt lehet elmondani, hogy talán fejben nem voltunk ott. Tudtuk, hogy a Mohács egy jó játékerőt képviselő csapat, tudtuk mit fognak csinálni, még se tudtuk igazán jól levédekezni. Nem jöttek az átlövéseinkből a gólok, a sok hibánk ellenére sokáig mérkőzésben voltunk, viszont nem tudtunk ebben előre lépni, így kialakult egy nagyarányú vereség.

Vasárnap sem maradtunk mérkőzések nélkül, sőt! Hazai környezetben leány U14-es fordulót rendeztünk, leány U12-eseink Veszprémbe, míg felnőtt férfijaink Nagykanizsára utaztak.

OGYB LU12 – Veszprém
2024.04.28. 11:45 és 13:35
Lajoskomárom – Csepel DSE 9:26 (6:15)
Csepel DSE – Veszprém Pannon SE 26:8 (13:4)

Gálhidiné Nagy Zsuzsanna: Jól játszottak a lányok, a védekezésünk kiváló volt. A támadásunk gyorsaságával egyik csapat se tudta felvenni a versenyt. Ez eredményekhez hozzátartozik, hogy elmondható, hogy nálunk 3-4 játékos tudásával kiemelkedik korosztályából.

OGYB LU14 VIII.csoport
2024.04.28. 10:00 és 13:00
Csepel DSE 1 – Malév SC 25:22 (13:8)
Rácalmás SE – Csepel DSE 1 12:33 (2:16)

Erdős Éva: 1-es csapatunk első mérkőzését a Malév csapata ellen játszotta, ahol az első félidőben végig fegyelmezetten és remek csapatjátékot produkálva 5 gólos előnyt szereztünk. A 2. játékrész végén több volt az egyénieskedés, így a végére csak 3 gól maradt az előnyünkből, de a mérkőzést végig domináltuk, így elégedett voltam a lányok teljesítményével. A 2. mérkőzést a Rácalmás csapatával vívtuk, és az első félidőben kapott 2 gól maximálisan igazolja, hogy szinte hibátlan volt a védekezésünk. Támadásban is remekül teljesítettek a lányok, így alakult ki a nagyarányú, 21 gólos különbség a végére. Mindkét meccsen kiválóan szerepeltek a lányok, sok jó egyéni teljesítmény volt, de ami mindenképpen kiemelendő, az az eredményes csapatjáték. Nagy örömet szereztek mindenkinek, kezd beérni a közös munka.

2024.04.28. 11:00 és 14:00
Csepel DSE 2 – Rácalmás SE 23:20 (11:11)
Csepel DSE 2 – KIKI 30:17 (16:8)

Erdős Éva: 2-es csapatunk a Rácalmás csapata ellen kezdett, ahol az első félidőben még tapogatóztak a csapatok, amit a döntetlen eredmény is igazol. A 2. félidőben sikerült 5-6 gólos előnyt szereznünk, de a végjátékban ellenfelünk egész pályás emberfogásra váltott védekezésben, ami ellen több hibát is vétettünk, így a végére csak 3 gólos különbség maradt. Azonban így is komoly értéke van ennek a győzelemnek. A 2. mérkőzésen a KIKI csapata volt az ellenfelünk, ahol nagy kedvvel játszottak lányaink, és már az első félidőben 8 gólos különbséget alakítottunk ki. Ezt csak fokoztuk a 2. játékrészben, és élvezetes, látványos játékkal 13 góllal bizonyultunk jobbnak ellenfelünknél, amiért hatalmas dicséret illeti játékosainkat. Rendkívül elégedett vagyok mindkét csapatommal, hiszen mind a 4 mérkőzésen magabiztosan és eredményesen kézilabdáztak. Sikeres hétvége volt, amiből tovább tudunk építkezni. Gratulálok minden játékosomnak, és köszönjük a szülők támogatását és biztatását. Hajrá DSE!