43.heti eredmények

Ismét egy mozgalmasabb hét van csapataink háta mögött. Szerdán négy csapatunk lépett pályára, női ifjúsági és serdülő csapatunk a SZISE-Bamba Marha vendégeként a Kistext sportcsarnokban, míg férfi u20 és U18 csapatunk itthon, az ÁMK sportcsarnokban játszott.

LU17 I.osztály Nyugati csoport
2023.10.25. 14:00
SZISE-Bamba Marha – Csepel DSE 40:35 (22:20)

Keret: Hajdu, Szabó; Balogh 1, Tóth, Hagara 1, Krisztián, Kovács 3, Nikodém 2, Urbin, Kiss 9, Szőts 1, Mészáros 15, Jacsó, Tisóczki 3

LU19 I.osztály Nyugati csoport
2023.10.25. 16:00
SZISE-Bamba Marha – Csepel DSE 33:26 (13:10)

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a 3. perc végén 3:0-ra vezettünk. Ellenfelünk a 12. perben tudott csak egyenlíteni, de a 20. percben már ismét nálunk volt a 3 gólos előny. A 28. percben sikerült a hazai csapatnak átvenni a vezetést, így 13:10-es hátránnyal fordultunk. A 2. félidőre kicsit elfogytunk, belső külső posztokon kevés cserelehetőségünk volt. Próbáltunk többféle felállásban és rendszerben is játszani, de ez csak egy tisztességes eredményhez volt elegendő.

Keret: Hajdu, Szabó; Szentkirályi, Kajdácsi Kata 12, Geiger 1, Szücs, Korozmán, Pallagi 4, Kiss 3, Mészáros Alexandra, Mészáros Anna, Szőts, Lakics 2, Kajdácsi Kíra 4

Erdős Éva: A vereség ellenére dicséret illeti a lányokat, mert ebben a bajnokságban most először játszottunk úgy, ahogy az minimálisan elvárható. Az első félidőben elöl és hátul is azt az akaratot és fegyelmezettséget láttuk, amire lehet építeni. A 2. félidő utolsó harmadában 7:6-ot játszottunk, amit meglepően jól és eredményesen oldottak meg a lányok. Azt gondolom, hogy egy olyan csapat ellen voltunk egyenrangú ellenfelek, ahol sokan már NBI/B-ben is szerepelnek. Ha jobban értékesítjük a helyzeteinket és néhány játékosunkat többet tudtuk volna pihentetni, forgatni, akkor talán még meglepetést is okozhattunk volna. Remélem, hogy ezen az úton tudunk tovább haladni.

FU18 I.osztály Keleti csoport
Csepel DSE – FTC 24:45 (11:26)

Keret: Csillag, Paraliticci-Harsányi; Borszuk 1, Matolcsi, Papacsek, Antal 4, Töreki 3, Jahoda 3, Benedek 1, Gréczi 8, Hilbert, Kiss G. 1, Schneider 1, Sükösd 2

FU20 I.osztály Keleti csoport
Csepel DSE – FTC 26:48 (15:22)

Keret: Fehérvári, Alexa; Szabó Máté 9, Stubits 2, Borszuk, Nagy-Pápay 3, Prihoda 2, Papp 2, Márkus B. 2, Szentgyörgyi 5, Szennai, Schmidka, Márkus G. 1, Szabó Márk, Gréczi

Matuz István: A jó erőkből álló Ferencváros volt ellenfelünk, az első félidőben még tartottuk magunkat, de a második félidőben támadásban rengeteg hibát vétettünk, és a hibáinkat a Ferencváros könyörtelenül kihasználta, gólra váltotta. Ebben az időszakban teljesen szétestünk. A 2.félidőbe küszködve helyzetig jutottunk, akkor sem sikerült gólt elérni. Nem szabad ilyen különbséggel hazai környezetben kikapni, nagyon rossz úton járunk…

Hétvégén elsőként U13-as fiú csapatunk játszott mérkőzéseket.

OGYB FU13 IX.csoport
2023.10.28. 10:00 és 12:00
Csepel DSE – Vecsés SE 20:19 (9:10)
Gyömrői KA – Csepel DSE 27:16 (15:10)

Földi Gábor: Az első mérkőzésen jó játékkal csapatként küzdve, bátran kézilabdázva sikerült nyerni. Sajnos a második mérkőzésről ezek hiányoztak és megtorpantunk. Az eddigi hétvégék alapján muszáj megtanulnunk két mérkőzésen keresztül koncentráltan kézilabdázni. Gratulálok a fiúknak a folyamatos, kitartó munkához!

NBII Női felnőtt F csoport
2023.10.28. 15:00
Moyra Budaörs-Handball U21 – Csepel DSE 26:35 (11:18)

Sokáig nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat, sok hibával, magunkhoz képest lassan játszva kézilabdáztunk. A második félidő közepére sikerült nagyobb előnyre szert tennünk, onnantól lélegezhettünk fel. A végsőkig küzdött az ellenfelünk, sokszor a saját hibáinkból sikerült közelebb kerülniük hozzánk.

Keret: Binó, Vukmann; Kanyik 6, Szijártó 4, Tímár 3, Kajdácsi, Klacsák, Pindák 6, Balla 5, Korozmán 3, Pallagi 1, Mészáros, Vad 3, Zimek, Pethő, Csiki 4

Tóth Máté: Az elejétől kezdve picit lassabban játszottunk, védekezésben sem voltunk olyan harapósak, mint az előző mérkőzéseken. Az eredménnyel elégedettek vagyunk, viszont a játékkal én személy szerint, most nem igazán. Sok hibánk volt támadásban, a beálló körüli védekezésünk nem volt az igazi. A második félidőben a visszafutásaink sem úgy történtek ahogy kellett volna, sok könnyű gólt kaptunk. Picit rendbe kell tenni egy-két dolgot fejben, de még nincs probléma, örülünk a 2 pontnak és az újabb győzelemnek.

NBII Férfi felnőtt F csoport
2023.10.28. 18:00
VSK Tököl – Csepel DSE 27:32 (13:14)

Rosszul kezdtük az első félidőt, ezt tükrözte az eredmény, 6-2. Szépen fokozatosan, megtaláltuk a ritmust és átvettük a vezetést a félidő közepén. A végére kicsi zavar támadt. A második félidő elején ismét lassan kezdtünk és figyelmetlenek voltunk. Ekkor ismét 3 gól volt a hazaiaknak. Ezután rákapcsoltunk és felgyorsítottuk a játékunkat, minek következtében sikerült egy 8 gólos előnyre szert tenni. A vége értékelhetetlen lett, de sikerült magabiztosan győznünk.

Keret: Pápay, Simon; Balogh 4, Berzéky 3, Elek 1, Emberovics 8, Glózik 3, Kalmár 1, Márkus B. 1, Papp, Nagy 1, Sánta, Stubits, Szabó 9, Tóth 1

Csepregi Tamás: Nehéz mérkőzés volt, ahol az ellenfél felettébb motivált volt. A félidők elején nehezen vettük fel a mérkőzés ritmusát. Szerencsére nem sikerült az ellenfélnek az “igencsak a szabálytalanság határát súroló” védekezésével megbontania minket. Kétszer is felálltunk egy kisebb hullámvölgyből, ami megmutatja, hogy keményen tudunk harcolni a céljainkért. A második félidő közepén mikor felgyorsítottuk a játékunkat hamar átbillentettük a javunkra a mérkőzés alakulását, és magabiztosan megnyertük a találkozót. Gratulálok a csapatomnak!! A héten szünet következik, aztán indulunk ismét idegenben.

Vasárnap pedig ismét utánpótlás csapataink léptek pályára.

OGYB LU13 VIII.csoport
2023.10.28. 11:15 és 13:00
Budafoki KSE – Csepel DSE 7:38 (3:22)
Csepeli KSE – Csepel DSE 4:44 (1:17)

Szijártó Máté: Mindkét mérkőzésen egy gyengébbnek ígérkező csapattal találtuk szembe magunkat ezt az eredmények és a játékban mutatott kép is tükrözi. Nagyon örülök, hogy a lányok nem vették fel az ellenfelünk tempóját és a saját játékunk az tudtuk játszani, (egy jó védekezés után gyors ellentámadás rendezetlen védelem ellen) ezáltal alakultak ki a nagyobb különbségek, a pozitívumokat leszűrtük, gratulálok a lányoknak!

OGYB FU15 VII/A csoport
2023.10.28. 9:00 és 11:20
Csepel DSE – Dunavarsány TE 39:11 (17:5)
Martonvásári KSE – Csepel DSE 15:22 (10:7)

Horvácki Márió: Az első meccsen is elégedett voltam a fiúkkal, főleg a második félidőben. Sikerült megtisztelni az ellenfelet azzal, hogy annyival nyertünk, amennyivel csak tudtunk. Ennek azért is örülök, mert többször fordult már elő, hogy egy gyengébb csapattal szemben nem hoztuk ki magunkból ami elvárható és sajnos ez az eredményen is meglátszódott. Ez volt az első olyan mérkőzésünk ahol nagy fölénnyel, szám szerint 28 góllal tudtunk nyerni. A második meccs első félidejében még kicsit “aludt” a csapat és ennek okán vezetett is az ellenfél 3-4 góllal. A második félidőre sikerült a csapathoz méltóan játszani. Végre agresszívan védekeztünk és faultoltunk sokat, talán az egész évben nem volt ennyi faultunk, mint ezen az egy meccsen. A másik előre mutató dolog az amit támadásban láttam, hogy végre sikerült lendületesen és egyben kevés hibával is játszani. Remélem megmarad ez a lendület és kemény védekezés a szezon további részére is.