45.heti eredmények

Ismét mozgalmas héten vannak túl csapataink. Szerdán mind női, mind férfi ifjúsági és serdülő csapataink bajnoki mérkőzést játszottak. A fiúk Békésre utaztak, míg lányaink hazai környezetben, az ÁMK sportcsarnokban mérték össze erejüket a Nemesvámos csapataival. A hétvégén pályára lépett számos utánpótlás csapatunk és mindkét felnőtt csapatunk is.

LU17 I.osztály Nyugati csoport
2023.11.09. 16:00
Csepel DSE – Bajnok DSE Nemesvámos 25:41 (14:20)

Keret: Hajdu, Szabó; Balogh 1, Tóth, Hagara 2, Krisztián, Kovács 1, Nikodém 1, Csillag, Kiss 9, Szőts, Mészáros 8, Jacsó, Tisóczki 3

LU19 I.osztály Nyugati csoport
2023.11.09. 18:00
Csepel DSE – Bajnok DSE Nemesvámos 38:44 (16:22)

Már az első félidőben 20 gól fölött kaptunk, és ismét hátránnyal fordultunk. A 2. félidőt sikerült döntetlenre hozni, és a 7:6-ot most is várakozáson felül hoztuk le, de sajnos nem tudtunk 40 kapott gól alatt maradni.

Keret: Antonya, Szabó; Szentkirályi 6, Kajdácsi Kata 2, Hemző, Geiger 1, Papp, Korozmán 4, Cservák 4, Pallagi 8, Kiss, Mészáros Alexandra 3, Mészáros Anna 3, Szőts 1, Lakics 1, Kajdácsi Kíra 5

Erdős Éva: Hiába lőttünk a mérkőzésen 38 gólt, amivel simán meccset kellene nyernünk, sajnos megint kaptunk 44-et. Védekezésben rengeteg egyéni hibát vétettünk a rendkívül jól és tudatosan játszó ellenfelünkkel szemben, pedig azt kaptuk a mérkőzésen, amire készültünk. Szinte mindent megpróbáltunk, mégsem sikerült átlépni a saját árnyékunkat. Dolgozunk tovább és várjuk az áttörést.

FU18 I.osztály Keleti csoport
Optimum Solar-Békési FKC – Csepel DSE 35:23 (18:9)

Első félidő elején tudtunk nagy lendülettel kézilabdázni és helyzeteket kialakítani, sajnos a helyzet kihasználásunk nem volt megfelelő így eltudott lépni az ellenfél. A félidő felénél az ellenfél nyitott védekezése teljesen összezavart minket, így alakult ki a nagyobb különbség.

Keret: Csillag, Paraliticci-Harsányi; Babócsi 1, Kiss B., Borszuk, Lábodi, Papacsek 3, Antal 4, Töreki 1, Jahoda, Benedek 2, Gréczi 6, Hilbert, Schneider 3, Sükösd 3

Szekeres Ádám: A második félidei védekezés már kezdett hasonlítani ahhoz amit szeretnénk, voltak labdaszerzések megállító faultok. Sajnos a helyzet kihasználásunk megint nem volt kiemelkedő és fejben még nem tudunk reagálni ha az ellenfél védekezést vált.

FU20 I.osztály Keleti csoport
Optimum Solar-Békési FKC – Csepel DSE 38:29 (19:13)

Keret: Fehérvári, Horváth; Szabó Máté 6, Stubits 2, Borszuk, Nagy-Pápay 6, Prihoda 1, Papp 1, Márkus B. 4, Szentgyörgyi 3, Szennai 1, Schmidka 2, Márkus G. 2, Szabó Márk 1, Gréczi

OGYB LU12 IX.csoport
2023.11.11. 10:50 és 12:40
Moyra-Budaörs KSE – Csepel DSE 27:13 (15:5)
Csepel DSE – Budafoki KSE 13:10 (7:6)

Szijártó Máté: A mérkőzés előtt a lányokon már láttam, hogy nagyon várják, azonban a kelleténél jobban izgulnak. Ez meg is mutatkozott, mint a védekezésen, mint a támadáson. Sajnos sok technikai hibát vétettünk, bár voltak a mérkőzésnek olyan periódusai amikor látszott, hogy a lányok is felvehetik a versenyt az erősebb Budaörssel. A második mérkőzés sokkal kiegyensúlyozottabb volt, a kezdeti izgatottságot leküzdve egy jó iramú, kevesebb hibával játszó csapat volt a pályán. Sok munka van még a lányokkal, de látszik, hogy elindultunk egy úton.

OGYB LU14 VIII.csoport
2023.11.11. 10:00 és 13:00
FTC II. – Csepel DSE 1 12:28 (7:17)
Csepel DSE 1 – DKKA 19:20 (7:14)

Kéri Mózes: Az első mérkőzésen domináltuk fizikailag az ellenfelet, az irányítójukat szinte a félpályáig szorítottuk hátra. Emellett a kapusunk kb. 50%-kal védett. Támadásban megmutattuk az elmúlt hetekben sokat gyakorolt új elemeket. A keresztmozgásokkal a mostani időszakban jelentősen tudjuk bővíteni a repertoárt! Meghatározta a meccset az átlövő játékunk, és az abból kialakított szélső és beálló ziccerek. Minden mezőnyjátékos 3-5 gólt szerzett. A második mérkőzésen pontatlanok és bátortalanok voltunk az egész első félidőben. A második játékrészben összeszedettebbek lettünk, és az ellenfelünk bizonytalanságát is elkezdtük kihasználni. Ez olyan tudatosan és kíméletlenül sikerült, hogy a 7 gólos hátrányunkat teljesen eltüntettük. Az utolsó percben azonban ellenfelünk értékesítette a megítélt büntetőt, mi pedig 4 a 6 ellen nem jutottunk kapura lövésig. Büszke vagyok a lányokra, hogy egy nagy múltú, jelenleg is az élmezőnybe tartozó egyesülettel rangadót játszottunk. El kell hinnünk magunkról, hogy erre a szintre tartozunk, és akkor az első félidőben is jobban fogunk teljesíteni.

2023.11.11. 12:00 és 14:00
Csepel DSE 2 – FTC II. 11:20 (5:10)
FTC I. – Csepel DSE 2 36:12 (16:4)

Kéri Mózes: Sok jó dolgot mutatták a játékosaim a cselezés, átlövések és a felállt falas védekezés terén is. Az első mérkőzésen itt is jó volt a kapusteljesítményünk! Hiányérzet az FTC II. elleni támadás miatt maradt bennem, az FTC I. legalább annyival erősebb nálunk jelen pillanatban, mint amit az eredmény mutat. Most nehezebb fordulónk volt, a következőt jó esélyünk lesz sikerélménnyel zárni. Dolgozni kell tovább mindenkinek, egyénileg felzárkózni vagy éppen az idősebbek között szerzett tapasztalatokat felhasználva tovább fejlődni!

OGYB FU14 VIII.csoport
2023.11.11. 12:40 és 14:30
Gyömrői KA – Csepel DSE 28:28 (14:13)
Csepel DSE – Gyáli BKSE 18:19 (8:12)

Horvácki Márió: Az első meccsen úgy gondolom, hogy igazságos döntetlen született. A játék képe alapján egyik csapat sem érdemelte volna meg, hogy nyerjen. A második mérkőzésen, ha nem hagyunk ki 5-6 teljes ziccert és egy kicsit jobban koncentrálunk, nyerhettünk is volna. Sajnos megint nem sikerült kihozni magunkból a maximumot, mondhatni az 50%-ot sem. A képzeletbeli tabellán így most a 8. helyen állunk, az 5. helyett. Sajnálom, hogy ez így alakult, mert az 5. helyet érzem reálisabbnak, mintsem a mostanit.

NBII Női felnőtt F csoport
2023.11.11. 16:00
Csepel DSE – Érd U21 44:32 (19:15)

Az első félidő 20. percéig olyan ritmusban játszottunk, ami az ellenfélnek tökéletesen feküdt, nem is volt különbség a két csapat közt. Majd sikerült a védekezésünket helyretenni, abból tudtunk könnyű gólokat szerezni. A második félidő elejét megint picit lassan kezdtük, de sikerült felülkerekednünk saját magunkon és egy megnyugtató 12 gólos győzelmet arattunk.

Keret: Binó, Vukmann, Balázs; Kanyik 6, Szijártó 3, Szentkirályi 2, Tímár 4, Kajdácsi 5, Klacsák 2, Pindák 3, Korozmán 4, Pallagi, Mészáros, Vad 7, Zimek 1, Csiki 7

Tóth Máté: Nehéz volt megtalálni a ritmust a mérkőzés elején, védekezésben voltak problémáink. Szerencsére tudtunk tempót váltani, félidőben eltudtunk lépni egy kicsit tőlük. A második félidőt is nehezen kezdtük, de itt is tudtunk tempót váltani, ahonnan már nem tudtak visszajönni. Újabb győzelmet könyvelhettünk el, a következő hétvégén viszont rangadó lesz a TF ellen, ahova sokkal nagyobb koncentráció kell majd.

NBII Férfi felnőtt F csoport
2023.11.11. 18:00
Kalocsai KC – Csepel DSE 39:39 (20:15)

A második félidőben kivettük az ellenfél legtöbbet szervező játékosát, és kijöttünk nyitott védekezésre, így tudtuk a meccset döntetlenre menteni.

Keret: Pápay, Simon; Balogh 1, Berzéky 5, Elek 5, Emberovics 4, Glózik 7, Kalmár 1, Márkus B. 2, Márkus G. 1, Nagy 3, Sánta 3, Stubits 1, Szabó 5, Tóth 1

Csepregi Tamás: Ez a mérkőzés volt a leggyengébb mérkőzés, amit eddig játszottunk. Sem elől, sem hátul nem működött semmi. Védekezésben ott voltunk folyamatosan, de mindig sikerült az ellenfélnek valahogyan gólt szereznie. Kapusaink nem találkoztak a labdával. A támadójátékunk erőltetett volt, nem sok elképzelés volt benne. Sok embernek volt rossz mérkőzése. Gratulálok az ellenfelünknek, aki 8 emberrel így tudta érvényesíteni az akaratát. Viszont gratulálok a csapatomnak is, akik egy komoly utolsó 5-6 perccel mentették döntetlenre a mérkőzést. Szombaton kezdődnek a visszavágók hazai pályán. Elég nagy pofon volt ez mindenkinek, hogy visszataláljunk a megfelelő útra. Abban biztos vagyok, hogy többször nem fordul elő ilyen eset.

OGYB FU12 VIII.csoport
2023.11.12. 12:25 és 14:15
Moyra-Budaörs KSE – Csepel DSE 16:24 (9:13)
Csepel DSE – Budai Farkasok-Rév-Budakeszi 28:21 (13:12)

Földi Gábor: Most először sikerült mindkét mérkőzésen hasonlóan jó játékkal és hozzáállás játszania a csapatnak. Azt gondolom látszik, hogy csapat szinten és egyénileg haladunk előre. Külön gratuláció jár azoknak, akik most voltak először a csapattal és pozitív hatással tudtak lenni a mérkőzésekre, és azoknak is, akik egyre bátrabb játékkal új technikai elemeket bemutatva játszottak. Büszke vagyok a fiúkra ahogy dolgoznak hétről hétre és ennek az eredménye is meglátszik!