49.heti eredmények

Eredményes hét van egyesületünk csapatai háta mögött. Elsőként szerdán férfi serdülő és ifjúsági csapatunk lépett pályára a Kecskemét csapatai ellen.

FU18 I.osztály Keleti csoport
2023.12.06. 14:00
Csepel DSE – Kecskeméti TE-Piroska Szörp 29:35 (14:16)

Keret: Paraliticci-Harsányi; Babócsi, Kiss B. 3, Borszuk, Papacsek, Antal 10, Töreki, Czine 1, Benedek 2, Magyar, Gréczi 2, Hilbert, Kiss G. 9, Schneider, Sükösd 2

FU20 I.osztály Keleti csoport
2023.12.06. 16:00
Csepel DSE – Kecskeméti TE-Piroska Szörp 36:32 (21:15)

Keret: Fehérvári, Horváth, Alexa; Szabó Máté 3, Stubits 8, Nagy-Pápay 3, Papp 1, Márkus B. 13, Szentgyörgyi 1, Kis, Szennai 2, Gréczi, Schmidka 3, Kosztoványi 2, Szabó Márk, Márkus G.

Csütörtökön a fiúk után a lányokon volt a sor, serdülőink és ifistáink a Szombathely csapatait látták vendégül.

LU17 I.osztály Nyugati csoport
2023.12.07. 14:00
Csepel DSE – Szombathelyi KKA 35:25 (18:8)

Keret: Hajdu, Szabó; Balogh, Csillag, Tóth, Hagara 2, Krisztián, Kovács 1, Nikodém 6, Simon, Kiss 10, Mészáros 12, Lukács 1, Tisóczki 3

LU19 I.osztály Nyugati csoport
2023.12.07. 16:00
Csepel DSE – Szombathelyi KKA 39:28 (22:17)

Idegesen kezdtük a mérkőzést, és a 4. percben időt kellett kérnünk. Rendeztük a sorokat és a 10. percben már mi vezettünk 3 góllal, amit végig tartani tudtunk, sőt az első félidő végére 5 gólra nőtt az előnyünk. A 2. félidőben fokozatosan nyílt az olló és a 49. percben már 13 góllal is vezettünk, de végül 11 góllal tudtuk felülmúlni ellenfelünket.

Keret: Antonya, Szabó; Szentkirályi 8, Görbe, Hemző, Geiger, Kovács, Papp, Korozmán 3, Cservák 11, Kiss 1, Mészáros 7, Szőts 1, Lakics 2, Kajdácsi Kíra 6

Erdős Éva: Nagyon fontos volt számunkra ez a mérkőzés, amit végre az igazi otthonunkban, a Laurencz László Sportcsarnokban vívhattunk meg. A tét az elején kicsit megfogott bennünket, de összességében mi uraltuk a mérkőzést és magabiztos győzelmet tudtunk aratni a másik pont nélküli csapat ellen. Maximális dicséret illeti a lányokat, mert akaratban és csapatjátékban is nagyot alkottak, és több kimagasló teljesítmény is volt ezen a mérkőzésen.

Hétvégén először leány és fiú U12-es csapataink léptek pályára.

OGYB LU12 – Szászberek
2023.12.09. 10:50 és 12:40
EURONOVEX USE I. – Csepel DSE 27:11 (12:6)
Csepel DSE – TFSE-Jászárokszállás 25:16 (11:10)

Szijártó Máté: Először is köszönjük a meghívást az ENUSE csapatának! A korai kelés és a hosszabb utazás nem könnyítette meg a helyzetünket, ahogy az sem, hogy az első mérkőzésen az addig is foghíjas csapatból 3 sérülést is szereztünk. Ez és a temérdek technikai hiba és pontatlanság megpecsételte a sorsunkat, mintha nem azok a lányok lettek volna a pályán, mint akikkel fél éve dolgozunk. A mérkőzés után mindenki összeszedte a gondolatait, sokkal koncentráltabban mentünk bele a második meccsbe, figyeltek a taktikai és technikai utasításokra. A védekezés nagyon jól összeállt és támadásban is a labda nélküli mozgások és a gyors ellentámadásokból szerzett könnyű gólok megnyugtatták a lányokat, és egy magabiztos játékot tudtunk így 2023 utolsó mérkőzésén nyújtani. Az edzések még folytatódnak, a téli szünetre minden játékosunknak jó pihenést és sok ajándékot kívánok!🎁🎄

OGYB FU12 – Csömör
2023.12.09.11:30 és 14:15
Csepel DSE – Veszprémi Kézilabda KFT 25:30 (11:16)
Csepel DSE – PLER-Budapest 12:28 (11:22)

Földi Gábor: A két mérkőzésen abszolút megmutatkozott, hogy egyre nagyobb veszélyt tudunk jelenteni nagyon jó utánpótlás csapatok számára. Sokat léptünk előre sok szempontból. Sajnos mindkét mérkőzésen volt egy pár perces rossz periódus, amiből nem tudtunk kilábalni, így egy 5 és egy 6 gólos vereséget szenvedtünk, ami azt gondolom hogy az ellenfeleket nézve nem adhat okot sajnálkozásra. Az MKSZ által rögzített Pler-Budapest elleni eredmény nem helyes, de nyilván én is, a csapat és a kísérő szülők láttuk, hogy már nincs a két csapat között 20 gólos különbség. A fiúk mindkét merkőzésen nyújtott csapatjáték, akarat és küzdés miatt a szememben győztek. Igyekszünk nagy hangsúlyt fordítani a koncentrációra, hogy egyre kevesebb technikai hibáink legyen. Jó úton haladunk!

Hazai környezetben, a Laurencz László sportcsarnokban két felnőtt csapatunk is pályára lépett.

NBII Férfi felnőtt F csoport
2023.12.09. 16:00
Csepel DSE – Budai Farkasok-Rév U21 33:30 (20:14)

Az első félidő elején hiba nélkül játszottunk. Majd a közepénél volt egy kis zavar, amit a félidő végére sikerült kijavítani. A második félidőben rengeteg hibával játszottunk, elszórtuk elől a labdákat, és könnyű gólokat kaptunk. A végén sikerült ismét kicsit összekapni magunkat és stabil 3 gólos győzelmet aratni.

Keret: Horváth, Simon 1; Balogh, Berzéky 5, Elek 3, Emberovics 3, Glózik 5, Kalmár 1, Nagy 1, Szabó Máté 3, Szennai, Sánta 8, Stubits 1, Schmidka, Tóth 1, Kis 1

Csepregi Tamás: A mérkőzést jól kezdtük, kihasználtuk az ellenfelünk hibáit, és könnyű gólokat szereztünk (5-0). Az ellenfél időkérése után kiengedtünk a kezdeti figyelemből, és gyorsan egalizált az ellenfél. Fej-fej mellett haladva mentek az események, míg a félidő utolsó harmadában sikerült ellépnünk és egy “megnyugtató” előnyre szert tenni (20-14). Ez annyira megnyugtatott minket, hogy a második játékrészben hibát hibára halmoztunk, és ismét 1-2 gól volt a különbség. Szerencsére nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzést, így itthon tartottuk a 2 pontot. Ami az előző meccshez képest jobb volt, az a végjáték. Sajnos a többi csak részekben hasonlított. Most következik egy nagyobb pihenő, aztán jövőre folytatjuk a munkát. Köszönöm a szurkolóknak, hogy kilátogattak, és a Csapatomnak is az eddigi munkájukat!

NBII Női felnőtt F csoport
2023.12.09. 18:00
Csepel DSE – Szigetszentmiklós NKSE II. 36:23 (18:9)

Mind a első, mind a második félidőt úgy kezdtük, ahogy azt elvártuk magunktól. Úgy léptünk pályára, hogy mi vagyunk az esélyesei a mérkőzésnek. Könnyű győzelmet tudtunk aratni, ahol mindenki pályára tudott lépni.

Keret: Binó, Vukmann; Kanyik 5, Szijártó 4, Tímár 2, Klacsák 1, Pindák 3, Balla 3, Korozmán 2, Cservák, Mészáros 2, Vad 3, Zimek 1, Pethő 6, Csiki 3, Kajdácsi Kíra 1

Tóth Máté: Úgy gondolom, hogy az első perctől kezdve nem volt kérdés, hogy ki fogja a mérkőzést megnyerni. Végre nem volt hosszú hullámvölgy a mérkőzésben, egy konstans jó teljesítményt láttunk 60 percen keresztül. 1-2 hiba bele-bele csúszott, nem lehet tökéletes minden, ki kell javítanunk ezeket tavaszra. Most egy hosszabb szünet vár ránk, ahol mindenki megérdemli a pihenést, hogy utána újult erővel tudjuk folytatni a bajnokságot.

Vasárnap pedig leány és fiú U14-eseink játszottak mérkőzéseket.

OGYB LU14 – Budapest
2023.12.10. 11:00 és 15:00
Csepel DSE 2 – DSI Debrecen 1 9:31 (5:17)
Váci NKSE – Csepel DSE 2 21:17 (13:9)

Kéri Mózes: Egy éve döntöttem úgy, hogy néhány lánynak az addiginál jóval több lehetőséget szeretnék adni. Mindannyian éltek vele. Néhányan kiemelkedő mértékben tudtak fejlődni, amivel sokak elismerését kivívtuk. A mostani két meccsen is sikerült megmutatni magunkat, tisztességgel helytállni illetve megszorongatni erősebb ellenfelünket. Hosszú távon az akarat és a döntéshozási képesség fogja meghatározni, hogyan haladnak a kézilabdában, ezek a későbbi sikereik feltételei. A lehetőséget ezután is megkapják, a szükséges adottságok pedig rendelkezésre állnak. Élni kell velük továbbra is!

2023.12.10. 12:00 és 14:00
Csepel DSE 1 – Salgótarján SKC 35:8 (19:5)
Angyalföldi Sportiskola – Csepel DSE 1 21:20 (16:14)

Kéri Mózes: A Salgótarjánt megtiszteltük azzal, hogy elejétől a végéig teljes erőbedobással, összeszedetten játszottunk. Mindegyik játékosomat igyekeztem döntési helyzetekbe hozni, amiket jól oldottak meg. Az ASI meccsről három szempont mentén tudok írni:
– a játékvezetők (egyébként NBII-ben is vezetnek) nem tudtak az U14-es meccs színvonalához felnőni. Az ellenfél 4-5 lépéses indulásainál ugyanúgy mehetett tovább a játék, mint amikor a levegőben lökték a játékosaimat. Sajnos felbillent a pálya.
– az ellenfél megérdemelte a győzelmet, összeállt a játékuk, és a kapuból váratlan extrát kaptak.
– 10 percig elöl-hátul kiválóan játszottunk, a következő 10 percben (nagyrészt a kötelező sorcsere miatt) szétestünk, majd az egész második félidőben remekül védekeztünk és óriási szívvel harcoltunk. Cserélhettem volna máshogy, bár a szabályok nem adnak nagy mozgásteret, illetve válthattunk volna hamarabb védekezést.
A tanulási folyamatunkba jól illeszkedett ez a meccs, elképesztő volt látni, ahogy minden hiba és nehézség ellenére a meccs irányítását az akaratunk vette át a második félidőben! Jobb döntéseket kell hoznunk elsősorban a befejezéseknél.

OGYB FU14 – Budapest
2023.12.10. 11:00 és 13:15
Haladás VSE Sport KFT – Csepel DSE 16:45 (8:20)
Csepel DSE – KIKI 39:20 (19:11)

Horvácki Márió: A Haladás ellen kicsit álmosan kezdtünk, hoztuk a régi formánkat. Védekezésben nem faultoltunk és hagytuk játszani az ellenfelet, így könnyű gólokat kaptunk. Támadásban pedig lendület nélkül játszottunk, így az első 10 perc szoros volt. 10 perc kellett a fiúknak, hogy felébredjenek és előhozzuk az utóbbi hetekben mutatott arcunkat, ami végül az eredményben is megmutatkozott és egy sima győzelmet arattunk. A jó védekezésnek köszönhetően sok labdát szereztünk és sok könnyű gólt tudtunk szerezni indításból, illetve a felállt fal ellen is voltak szép és lendületes megoldásaink. A második mérkőzésen már jobban fel kellett kötni a gatya szárát, 4 olyan játékosa is volt az ellenfélnek, akik az összes játékosomnál nagyobbak és erősebbek voltak, viszont az agresszív védekezésünknek köszönhetően nem tudták érvényesíteni fizikai fölényüket. Az első félidő második feléig kiegyenlített volt a küzdelem, de ahogy az első mérkőzésen is, a jó védekezésnek köszönhetően sikerült ellépni az első félidőben 8-9 góllal. A második félidőben is koncentráltan és jól játszottunk, így növelni is tudtuk az előnyünket, ezáltal belefért az is, hogy gyakoroljunk pár új játék elemet éles szituációban és ezeket hellyel közzel sikerült is megcsinálni, aminek kifejezetten örülök. Összességében elégedett vagyok a mutatott játékkal és az eredményekkel is, de leginkább a gyerekek hozzászólásával és azzal, hogy ilyen jól tudtuk lezárni ezt az évet. Jó úton haladunk és remélem, hogy továbbra is megmarad ez a teljesítmény a csapat részéről. Büszke vagyok a fiúkra és, hogy egyre többször sikerül pontosan megvalósítaniuk azt, amit kérek tőlük. Csak így tovább!