Csepel DSE Kézisuli Kupa

Egyesületünk fontosnak tartja, hogy már az általános iskola alsó osztályaiban rendszeresen sportoljanak a gyermekek és lehetőség szerint megismerkedjenek a kézilabdázás alapjaival is. Az előző gondolattal sok kerületi testnevelő azonosul, ezért segítségükkel már az iskolai sportköri foglakozások keretében megkezdődik a sportág megszerettetése. A Csepel DSE vállalta, hogy igény esetén szakmai segítséget nyújt az iskoláknak és létrehoz egy verseny sorozatot, melynek keretében az iskolák csapatai mérhetik össze tudásukat, ill. nyomon követhető a gyermekek fejlődése is. Ennek a sorozatnak volt a második állomása 2012. május 22-én az ÁMK tornacsarnokban, ahol közel 150 leány és fiú nagyszerű hangulatban versengett egymással zsámolylabda és szivacskézilabda mérkőzések során.

Mindenki győztesen hagyta el a helyszínt, hiszen közösen tettek meg egy lépést a sportolás népszerűsítése és egészségük megóvása érdekében. A tényleges díjazás sem maradt el, hiszen a korosztályonkénti első három helyezett csapatok tagjai érmet, a többiek egy-egy Csepel DSE logóval ellátott pólót kaptak. A 2011-2012. évi teljesítménye alapján, az összesített pontversenyben győztes Kazinczy Ferenc Általános Iskola még egy kupával is gazdagodott, sőt ők vihették haza a CSDSE Kézisuli vándorserleget is.

Köszönettel tartozunk a programot támogató testnevelőknek, a helyszínt biztosító intézmény vezetésének, a szurkolóknak és a nagyon lelkes résztvevőknek!

Találkozzunk 2012-ben a Csepel DSE Kézisuli Kupa őszi versenyén!