FÉRFI FELNŐTT: Nem sikerült a pontszerzés a Dabas ellen!

Beszámoló a Csepel DSE – Dabasi KC VSE U23 NBII-es Felnőtt férfi bajnoki mérkőzésről

Időpont: 2021.04.11.

Helyszín: Laurencz László sportcsarnok, Csepel

Végeredmény: 27-29 (14-15)

Vezette: Bátori Bence Martin – Szécsi Lantos Boldizsár

Csepel DSE: Horváth Márton (kapus) – TÓTFALUSI Gergő 6(2) gól, Kincse Balázs 3 gól, Kalmár Balázs 1 gól, Tóth Ambrus 2 gól, KUNCZ Márk 4 gól, Márkus Balázs 2(2) gól.

Cserék: Veszprémi Zsolt (kapus), EMBEROVICS Milán 5(1) gól, Berzéky Bence 2 gól, Tengely Bálint 1 gól, Polonkai Soma 1 gól, Kaposvári Márk, Debreceni Péter, Márkus Gergő.

Eredmény alakulás: 5.p. 3-3, 10.p. 5-6, 15.p. 10-9, 20.p. 10-13, 25.p. 10-14 – 35.p. 16-18, 40.p. 19-21, 45.p. 20-24, 50.p. 21-26, 55.p. 25-28.

Kiállítások: 12 perc illetve 8 perc

Hétméteresek: 5/5 illetve 4/4

Fotó: Papp Antal

Már a találkozó elején látszott, hogy a vendégek nagy tempóban fognak játszani, és minden eladott labdánkból komoly sebességgel fogják rohamozni a kapunkat. Ennek ellenére a találkozó első perceiben néhányszor könnyelműen kezükbe tettük a labdát. Ettől függetlenül az első negyedórában kiegyenlített játék folyt. 10-9-es vezetésünk után azonban jött egy 10 perces periódus, amikor nem tudtunk eredményesek lenni, a legjobb helyzeteket sem tudtuk gólra váltani, rengeteg technikai hibát vétettünk. A Dabas egy 5-0-ás rohammal átvette a vezetést. Az első játékrész utolsó 3 percében azonban néhány vendég hibát kihasználva visszakapaszkodtunk a mérkőzésbe és mindössze egy gólos hátránnyal vonultunk pihenőre (14-15).

A második harminc perc első harmadában továbbra is szoros volt a találkozó, utána azonban jött egy újabb nehéz 10 perc. Ennek következményeként 6 gólos hátrányba kerültünk. Rengeteg labdaeladás és fegyelmezetlenség jellemezte ekkor a játékunkat, illetve a védekezésünk sem működött megfelelően. Még a hazai időkérés sem hozta meg a remélt eredményt. A srácok azonban nem adták fel, 20-26-os állásnál is becsülettel küzdöttek és egy nagy hajrát nyitottunk. Fokozatosan közelítettük meg az ellenfelünket, de utolérni sajnos már nem tudtuk.

Bona Gergő: „Néhány dologban sajnos most megrekedtünk, és nem tudunk túllépni bizonyos dolgokon. Sok hibás döntést hozunk, ráadásul ma néhányan rendkívül gyengén játszottak. Nyilván ezeket kielemezzük és levonjuk a következtetéseket.”