FIÚ SERDÜLŐ: Fontos pontszerzés Dunakeszin!

Fiú Serdülő 2. osztály bajnoki mérkőzés – VS Dunakeszi – Csepel DSE 23-26 (13-12)

Időpont: 2021.02.07.

Helyszín: Szent István Általános Iskola

Csepel DSE: Fehérvári Máté (kapus) – STILLER Botond 5 gól, SZENTGYÖRGYI Máté 5 gól, MÁRKUS Gergő 6(1) gól, PAPP Levente 2 gól, MÁRKUS Balázs 8(4) gól, Farkas Gergő.

Cserék: Benedek Ábel, Czipó Áron, Hilbert Bertram, Kiss Gergő, Mészáros Tamás Károly, Sebestyén Ábel.

Eredmény alakulás: 5.p. 2-4, 10.p. 3-6, 15.p. 8-10, 20.p. 10-11. 30.p. 13-13, 35.p. 17-17, 40.p. 20-22, 45.p. 22-24.

Hetesek: 2/2 ill. 5/5

Kiállítások: 4 perc ill. 4 perc

Nagyon fontos találkozóra érkeztünk Dunakeszire. Igaz, hogy rengeteg mérkőzés van még hátra a bajnokságból, de a biztos bennmaradás szempontjából ez egy igazi 4 pontos mérkőzés volt.

Jól kaptuk el a rajtot, a Márkus testvérek nyitották meg a csepeli gólgyártást, Balázs az első 10 percben háromszor, Gergő pedig kétszer volt eredményes, illetve Szentgyörgyi Máté is betalált. Így sikerült 3 gólos vezetést szerezni (3-6). Ugyan egyre közelebb került a hazai csapat, hiszen támadásban kicsit megakadtunk, de előnyünket sikerült tartani a következő 10 percben, köszönhetően elsősorban Fehérvári Máténak a kapuban (10 -11). A játékrész utolsó 5 percében viszont egyértelműen a Dunakeszi irányított, így először a találkozó során átvették a vezetést (13-12).

A második 25 percre elszántan jöttünk ki, s ugyan továbbra is gondjaink voltak a befejezéseknél, de védekezésünk egyre jobban összeállt. Kilépéseivel Stiller Botond gyakran kényszerítette hibára a hazai játékosokat és ezt kihasználva Márkus Balázs 2 góljával visszavettük a vezetést (13-14). Az utolsó 20 perc elképesztő izgalmakat hozott. Mindkét csapat küzdött becsülettel. 17-17-ig hasonló forgatókönyv szerint alakult a találkozó, megszereztük a vezetést, a Dunakeszi pedig kiegyenlített. Ezt követően sikerült 2 gólt is lőni egymás után, Papp Levente szerezte a 19. találatunkat (17-19).

Sőt nyolc perccel a vége előtt Stiller Botond fantasztikus egyéni alakítása után már 3 góllal vezettünk (20-23).  A találkozónak azonban nem volt még vége, ellenfelünk megrázta magát is 2 gólt lőtt egymás után (22-23). Így fordultunk az utolsó 5 percre. Márkus Gergő ekkor megint a csapat élére állt és sikerült megszerezni a nagyon fontos 2 pontot!

Bona Gergő: „Először is gratulálni szeretnék a srácoknak, hiszen egy nagyon fontos mérkőzésen küzdötték ki a győzelmet! Ehhez kellettek Máté védései és Stiller Boti lelkes és kiemelkedő játéka. Márkus Balázs és Márkus Gergő gólerős játékát és védekezését is ki kell emelni, valamint Szentgyörgyi Máté 5 gólját. Papp Levi pedig megint a csapat szíve volt, ezen a mérkőzésen is sokat dolgozott a csapatért.”

Gratulálunk a fiúknak és a szakmai stábnak! Hajrá Csepel!