NŐI FELNŐTT: Hazai pályán vesztettünk pontokat az érdi fiatalok ellen

Női felnőtt NBII bajnoki mérkőzés, 13. forduló | Csepel DSE – Érd U22 20-21(13-9)

Időpont: 2023.02.25. – 14:00

Helyszín: Laurencz László Sportcsarnok

Összeállítás: Binó 14 védés, Szijártó 5 gól, Tímár 1 gól, Szabó 3 gól, Kanyik 2 gól, Vad 7 gól, Szabó
Cserék: Vukmann 1 védés, Mistina, Molnár-Gábor, Pethő 2 gól, Pallagi, Rippel, Kerner

Egy gólos, fájó vereséget szenvedtünk szombaton, hazai pályán az NBII-es bajnokság 13. fordulójában a tabella második helyén álló érdi fiataloktól. Az már a mérkőzés elején szembetűnő volt, hogy belső posztokon – betegségek miatt – nem sok variációs lehetősége lesz vezetőedzőnknek, Őze Beának, aki ezen a mérkőzésen debütált a lányok kispadján. Ennek ellenére az első félidőben mi domináltuk a mérkőzést. Védekezésben elbizonytalanítottuk az ellenfelünket, labdákat szereztünk, illetve Binó Bogi a kapuban több bravúros védést is bemutatott, amikből gyors, könnyű gólokat tudtunk lőni. A második félidő elején még tudtuk tartani a tempót, sőt növelni is tudtuk az előnyt, de az 50. percben kiegyenlített az Érd, majd gyorsan át  is vette a vezetést. A végén ugyan még egy gyors labdaszerzést követően volt esély az egyenlítésre, de nem tudtunk az érdi kapu közelébe kerülni, így egy másodperccel a vége előtt, a végig nagyon jól játszó Szabó Janka távolról a kapu fölé lőtte a labdát. Az mindenképpen pozitívum, hogy még ilyen kevés cserével is az 50. percig bírtuk az iramot, a kapuban végig nagyon stabil volt a teljesítmény, illetve Vad Anna az összes büntetőt biztos kézzel értékesítette. Reméljük a következő mérkőzésre, a XVI. Ker KMSE otthonába teljes kerettel tudnak utazni a lányok és begyűjtik a két pontot.

Őze Bea: Az első félidőben jól összeállt a védekezésünk és a támadójátékunk is kreatív volt. A rövid felkészülés ellenére kevés technikai hibával játszottunk. A második játékrészre sajnos elfogytunk. Kevés lehetőség volt a játékosok forgatására belső posztokon, elbátortalanodtak a befejezéseink, és védekezésben sem tudtuk az hozni, amit az első félidőben nyújtottunk. Ezt az ellenfelünk jól kihasználta és lendületes játékkal visszavette a vezetést. Most van két hetünk, kiemeljük a pozitívumokat és arra építkezünk.