NŐI FELNŐTT: Küzdelem az utolsó másodpercig

Beszámoló a Csepel DSE – EURONOVEX USE 23-22 (15-14) mérkőzésről

Időpont: 2021.04.10., 14:00

Kezdő: Lipovics Gabriella (kapus), Szabó Réka, Pártos Orsolya 1, Kajdácsi Kinga 8 (2), Kajdácsi Kata 3, Kerner Tünde 3, Molnár-Gábor Dalma 2

Csere: Kaffka Eszter, Vukmann Viktória (kapus), Kanyik Boróka 5 (2), Csiki Janka 1, Bálint Renáta, Pereznyák Anna, Szalai Kyra, Sebők Barbara, Klacsák Zsófia

Kiállítás:6 perc ill. 12 perc

Büntető: 6/4 ill. 7/5

Varga Márti: “Remekül kezdtük a mérkőzést, Kajdácsi Kata betörés góljaival magunkhoz ragadtuk a vezetést. Védekezésben azonban a figyelmetlenségünket azonnal kihasználta ellenfelünk és beállóból lőtt gólokkal átvette a vezetést (4-6). Sikerült rendeznünk védekezésünket és Lipovics Gabriella ziccer védéseinek köszönhetően lehetőségünk adódott a felzárkózásra. Ekkor Kerner Tündi szélről volt eredményes. Védekezésváltásunknak köszönhetően hibára kényszerítettük ellenfelünket, Kanyik Boróka zsinórban lőtt három találatával pedig egalizáltuk az eredményt. Az első félidő végjátékában Kajdácsi Kinga találataival 2 gólos előnnyel fordulhattunk.

Fotó: Papp Antal

A második harminc perc első periódusában továbbra is szoros volt a találkozó, minden gólunkra érkezett válasz. Ekkor az NB I-et is megjárt Csuka Alexandra és Török Petra semlegesítése okozott problémát, azonban Molnár-Gábor Dalma beállóból lőtt góljával ismét nálunk volt az előny. Hihetetlen küzdelem folyt a pályán, Vukmann Viktória 7 méterest hárított. Az elől kihagyott hétmétereseink miatt nem sikerült 2 góllal vezetnünk, ellenfelünk ismét kiegyenlített, sőt az 54. percben a vezetést is átvette. Drámai végjáték következett, ahol Kerner Tünde önfeláldozó betörését, csak szabálytalanul sikerült megakadályozni, időntúli büntetőhöz jutottunk, amit Kajdácsi Kinga értékesített.

Hatalmasat küzdöttek tanítványaim, gratulálok a győzelemhez!”