UTÁNPÓTLÁS: Serdülő csapatunk nyerte az I. Albert-kupát!

Csányi Lili, a csapat legjobbjának járó díjjal

Idén először került megrendezésre az FTC Kézilabda Akadémia által serdülő leányok számára szervezett Albert kupa, melyre a Tempo KSE korosztályos csapata mellett a mi csapatunk kapott meghívást. A napot a Tempo KSE elleni találkozónk nyitotta, amelyet egy kevés gólos első félidőt (9-7) követően, végül egy góllal a mi nyertünk meg. (22-23). A következő mérkőzést az FTC és a Tempo csapata játszotta, ahol a házigazdák bizonyultak jobbnak. A nap utolsó mérkőzésén a Fradi várta lányainkat. Meggyes Rita játékosai nagy tempót diktáltak és kapusaink is remekül teljesítettek. Ugyan a második félidőben kiegyenlítettebb volt a játék, ám a hazaiak csak két gólra tudtak felzárkózni. A végeredmény 25-23 lett a csepeli lányok javára, így hibátlan mérleggel a mi lányaink nyerték a tornát. A csapat legjobbjának Csányi Lilit választották.

Meggyes Rita: “Az első mérkőzésen rengeteg hibával játszottunk, de végig küzdve, többször is visszafordítva az eredményt végül egy góllal győzni tudtunk. A második mérkőzésen nagyon jól kezdtünk, 9 góllal is vezettünk, azután a cserék hatására megtört a lendület, de végig magabiztosan vezetve két góllal nyertünk. Összességében úgy gondolom, hogy a kezdő sor jól működik, de a taktikai dolgokon még csiszolni kell. Nehezen tudunk alkalmazkodni a cserékhez, főleg védekezésben. Voltak gyönyörű megoldásaink, viszont gyermeteg hibánk is. Csapatmunka volt, de dolgozunk tovább, hiszen a cél egy teljesen egységes csapat, ahol mindenki megtalálja a helyét és kiegészíti a másikat. Gratulálok a leányoknak!”

FordulóDátumIdőpontHelyszínHazai csapatVendégcsapatEredmény
1.2019.08.3010:00Elek Gyula Aréna1101 Budapest, Kőbányai út 47aCsepel DSETempo SE23:22
2.2019.08.3012:00Elek Gyula Aréna1101 Budapest, Kőbányai út 47aFTC Kézilabda Akadémia II.Csepel DSE23:25