FÉRFI IFJÚSÁGI: Újabb győzelem, ezúttal Balassagyarmatról!

Férfi ifjúsági II.osztály – Balassagyarmati Kábel SE – Csepel DSE bajnoki mérkőzés

Időpont: 2021.02.18.

Helyszín: Városi sportcsarnok, Balassagyarmat

Végeredmény: 26-34 (10-15)

Vezette: Kovács Tamás – Széles Zoltán

Csepel DSE: Györki Tamás (kapus) – Tótfalusi Gergő 3 gól, BERZÉKY Bence 11 gól, BALOGH Soma 8 gól, TÓTH Ambrus 4 gól, Páva Kristóf 1 gól, Márkus Balázs 2 gól.

Cserék: Márkus Gergő 1 gól, Skorka Kornél 1 gól, Szabó Adrián 1 gól, Kanyik Barnabás 1 gól, Pauer Ádám 1 gól, Kuncz Márk.

Eredmény alakulás: 5.p. 1-2, 10.p. 3-5, 15.p. 4-8, 20.p. 5-11, 25.p. 8-12. – 35.p. 13-19, 40.p. 14-23, 45.p. 17-26, 50.p. 19-29, 55.p. 23-31.

Kiállítások: 6 perc illetve 6 perc

Hétméteresek: 7/5 illetve 1/0

Az első pillanattól kezdve érezhető volt, hogy ez másfajta találkozó lesz, mint a Hatvan elleni. Nagy figyelemmel és óriási lelkesedéssel kezdte meg a mérkőzést a csapatunk. Nemcsak a pályán biztatták és segítették egymást a srácok, hanem a kispad is jelentősen hozzájárult a motivációhoz.

Sokat védekeztünk már a mérkőzés legelején is, utána pedig gyors, lendületes akciókkal, igyekeztünk egyből befejezni támadásainkat. A befejezésekbe néha ekkor még hiba csúszott, ezért vezettek a hazaiak 6 percnyi játék után 3-2-re. Ezután beindult a csepeli henger, 4 perc alatt egymás után 5 gólt szereztünk Berzéky Bence és Tóth Ambrus kétszer, míg Márkus Balázs egyszer volt eredményes (3-7). A félidő második fele kiegyenlített játékot hozott, magabiztos vezetéssel vonulhattunk pihenőre (10-15).

A második félidő első öt percébe jól tartotta magát a Balassagyarmat, ám megint jött egy 5-0-ás csepeli 4 perc. Ellenállhatatlan sebességgel fejeztük be támadásainkat, és ezzel a vendéglátók nem igazán tudtak mit kezdeni (13-23). Az utolsó 20 percben némileg csökkent a különbség, de a győzelmünk egyáltalán nem forgott veszélyben.

Bona Gergő: „Nem könnyű, főleg fiatalon egy váratlan vereség következményeit viselni, de úgy gondolom e téren komoly dicséret illeti a csapatot. Láthatóan jót tett a hétközben tartott megbeszélés, mindenki lelkes és motivált volt. Dicséret illeti a kispadon helyet foglaló játékosokat, akik hangosan üdvözölték a pályán lévők, olykor látványos megoldásait. Bizonyos szakaszokban ma megtudtuk mutatni, mi is az igazi erősségünk: a bátor, gyors, korszerű és nem utolsó sorban látványos kézilabda!”