46.heti eredmények

A 46.héten ismét rengeteg mérkőzésen vettek részt csapataink. Szerdán és csütörtökön mind női, mind pedig férfi ifjúsági és serdülő csapataink is pályára léptek, a fiúk hazai környezetben, míg a lányaink Dunaújváros vendégeként. A rengeteg hiányzóval felálló női U19-es,  leány U17-es és férfi U20-as csapataink sajnos vereséggel jöttek le a pályáról, míg fiú U18-asaink megszerezték az első győzelmüket a korosztályuk legmagasabb osztályában.

FU18 I.osztály Keleti csoport
2023.11.15. 16:00
Csepel DSE – Zengő Alföld Orosházi KC 31:17 (15:11)

Az első és második félidőben is volt egy-egy periódus, amikor egy jó védekezésből vagy védésből könnyű, gyors gólokat tudtunk lőni, így ellépni az ellenféltől.

Keret: Csillag, Paraliticci-Harsányi; Kiss B. 6, Borszuk 1, Lábodi 1, Matolcsi 1, Papacsek 1, Antal 2, Töreki 2, Jahoda, Benedek 1, Gréczi 10, Hilbert, Kiss G. 4, Sükösd 2

Szekeres Ádám: Előszőr is szeretnék gratulálni a fiúknak. Védekezésben megint tudtunk előre lépni és emellé társult egy nagyon jó kapusteljesítmény is. Támadásban is lendületesebben tudtunk kézilabdázni, ezáltal szép helyzeteket kidolgozva. Sajnos a helyzet kihasználásunk hagyott kivetni valót maga után, de egy kicsit több koncentrációval orvosolható a probléma.

FU20 I.osztály Keleti csoport
2023.11.15. 18:00
Csepel DSE – FKSE-Algyő 28:32 (11:17)

Keret: Fehérvári, Horváth, Alexa; Szabó Máté 4, Stubits 4, Borszuk 1, Nagy-Pápay 1, Prihoda 1, Papp 2, Márkus B. 8, Szentgyörgyi 1, Kis, Szennai 2, Schmidka 2, Márkus G. 2, Szabó Márk

Matuz István: 4 pontos rangadót vesztettünk el hazai környezetben. Így nem lehet kezdeni egy mérkőzést, a legelején már egy komolyabb hátrányba kerültünk, ezt cipeltük végig a mérkőzésen. Nem igazán működött a védekezésünk. Megcsillant a lehetőség a végjátékban, felkapaszkodtunk 2 gólra, de sajnos nem sikerült megfordítani a mérkőzést. Megyünk tovább, dolgozunk… Egy pozitívum volt, hogy a második félidőt megnyertük.

LU17 I.osztály Nyugati csoport
2023.11.16. 16:00
DKKA – Csepel DSE 31:28 (13:13)

Az első félidőben működtek azok a dolgok, amiket megbeszéltünk a lányokkal. Mind védekezésben mind támadásban taktikailag felkészülten játszottunk. Voltak hibáink de az ellenfélnek is. A második félidőben egy kicsit többet hibáztunk, elbizonytalanítottak minket a védekezésükkel. Bejöttek a csere játékosaik sajnos, ők nyerték meg a mérkőzést.

Keret: Hajdu, Szabó; Balogh, Tóth, Hagara 3, Krisztián, Kovács 2, Nikodém 1, Csillag, Kiss 7, Szőts, Mészáros 10, Jacsó, Tisóczki 5

Meggyes Rita: Van a csapatomban erő, öt gólos hátrányból is fel tudtunk állni. Sajnos a padunk rövidebb volt, mint az ellenfelünké. Gratulálok a lányoknak, tisztes helytállás volt.

LU19 I.osztály Nyugati csoport
2023.11.16. 18:00
DKKA – Csepel DSE 40:31 (20:15)

Az első félidőt jól kezdtük, bátran és eredményesen kézilabdáztunk, és úgy gondolom, hogy a sok hiányzónk ellenére tartani tudtuk a lépést ellenfelünkkel. A 2. félidő első 10 percében nem változott a különbség, de a mérkőzés utolsó harmadára elfáradtunk, így az 58. percben a hátrányunk megduplázódott. Az utolsó 2 percet sikerült 2:1-re megnyerni, így alakult ki a 9 gólos különbség.

Keret: Antonya, Szabó; Szentkirályi 7, Hemző 1, Geiger, Kovács 1, Papp 2, Cservák 4, Kiss 5, Mészáros Anna 1, Szőts 2, Lakics 2, Kajdácsi Kíra 6

Erdős Éva: Nehéz helyzetben utaztunk le Soltra, hiszen 4 alap emberünk hiányzott a csapatból. A mérkőzés előtt igyekeztük a terhet levenni a lányokról és azt kértük, hogy becsülettel küzdjenek és tegyenek meg mindent a tisztességes eredmény érdekében. Azt gondolom, hogy ez ebben a helyzetben maximálisan sikerült. Aki pályára lépett, mindenki hozzá tudott tenni a meccshez, sőt néhány igen jó teljesítmény is volt a mérkőzésen, ami mindenképpen pozitívan értékelendő.

A hétvégi meccsdömpingen pályára lépett férfi és női felnőtt csapatunk, továbbá számos leány és fiú utánpótlás csapatunk is.

OGYB LU15 II.osztály V/B csoport
2023.11.18. 8:00 és 12:40
Csepel DSE – Emericus SE 25:22 (10:13)
Budafoki KSE – Csepel DSE 24:31 (13:17)

Kéri Mózes: Tavaly ősszel egy meccset nyertünk összesen ebben a korosztályban. Ezért is jelent nagyon sokat, hogy két győzelemmel zártuk a mostani fordulót. Rossz felfogásban kezdtük az első mérkőzést. Labda nélkül megelőztek minket, ziccereket lőttek belőle, illetve lassan játszottunk és alig támadtuk az 1-2 közötti területet. Az első félidő második felében stabilizáltuk magunkat, a második félidőben pedig a zártabb védekezésnek és a pontos támadásoknak köszönhetően megfordítottuk a mérkőzést. Ez a (2009-10) korosztály most először tudta legyőzni az Emericust, pedig sokszor játszottunk az elmúlt másfél évben egymás ellen. A Budafok meccset kiváló felfogásban kezdtük, az első 7 percben tulajdonképpen eldöntöttük a 2 pont sorsát egy 7-1-es rohammal. Minden mezőnyjátékos 20-30 közötti játékpercet kapott, és bár az ellenfelünk nagyon szívósan küzdött, minden periódusban voltak kiváló megmozdulások, amivel tartottuk az előnyünket. Nagyon szeretnénk az utolsó fordulót is két győzelemmel teljesíteni!

OGYB LU13 – Inárcs
2023.11.18. 9:00 és 13:00
Kispest NKK – Csepel DSE 19:25 (13:11)
Kecskeméti Sportiskola – Csepel DSE 20:12 (7:6)

Szijártó Máté: Köszönjük a meghívást a fordulóra, nagyon jó iramú meccseket játszhattunk a Kispest és a Kecskeméti Sportiskola ellen. Összességében mindkét meccsen elég sok technikai hibát vétettünk és a védekezésünk a megbeszéltek ellenére sem működött túl hatékonyan. Az első mérkőzés második félidejében sikerült felülkerekedni az ellenfél csapatán, a rendezetlen védelem elleni támadásunkkal, azonban a második meccsen valahogy a védekezés nem akart működni. Ennek ellenére nagyon büszke vagyok a csapatomra hiszen mind a 4×20 percet végig küzdötték és nem adták fel.

OGYB LU11 XI. csoport
2023.11.18. 9:45 és 12:00
Csepel DSE – XVI. Ker. KMSE
Tempo KSE – Csepel DSE

Csányi László: Most kezdtük el a korosztályban a bajnokságot. Kicsit túlizgulva játszottunk. Szép és jó dolgokat csináltunk a pályán. Látjuk a rövid és a távlati célokat, hová kellene fejlődni. Harciasságban előre léptünk. A gyorsabb döntés és tisztább technikával szükséges játszanunk. Gratulálok mindenkinek és az első meccseseknek is. Sajnos Emmánk megsérült, őt mihamarabb várjuk vissza a csapathoz jobbulást kívánunk.

OGYB FU15 II.osztály VII/A csoport
2023.11.18. 10:10 és 12:30
Moyra-Budaörs Handball KSE – Csepel DSE 29:28 (18:15)
Százhalombattai VUK SE – Csepel DSE 26:26 (16:10)

NBII Férfi felnőtt F csoport
2023.11.18. 16:00
Csepel DSE – Érdi FKSE-Treff 99 40:31 (22:16)

Az első félidőben a kezdeti tapogatózás után stabilizálni tudtuk a védekezésünket, ami mögött megbízható kapusteljesítmény volt. Az elől mutatott játékunkat kevés hiba jellemezte, így a félidő végére kialakult egy “magabiztos” vezetés. A szünetben mindenki tudta mit kell tennie, és nem lazázva mentünk ki a második játékrészre. Védekezésünk felkeményedett, amit a játékvezetői hozzáállás is nagyban engedett, valamint nem engedtük, hogy a külső ténykedés benne legyen a fejekben. A végére sikerült elbizonytalanítanunk az ellenfelünket.

Keret: Pápay, Simon, Horváth; Balogh, Berzéky 1, Elek 3, Emberovics 9, Glózik 4, Kalmár 5, Márkus B. 2, Márkus G. 2, Nagy 1, Sánta 4, Stubits, Szabó Máté 7, Tóth 2

Csepregi Tamás: Gratulálok az ellenfélnek, akik hozzánk hasonlóan nem engedték hogy eltolódjon a játék egy durvább mederbe, és nem vették fel a játékvezetés határozatlanságát. Így a játékra tudtak koncentrálni. Gratulálok a csapatomnak is, mivel támadásban sok olyan dolgot láttam, ami az alapkoncepciókat visszaadja, amiket edzéseken beszélünk és gyakorolunk. Védekezésben van hova fejlődnünk, ellenben talán egy kicsit “sikerült felpiszkálni a szunnyadó oroszlánt”. Úgy gondolom a 31 kapott gól kifejezetten sok, de a kapusaink egy igen megbízható teljesítményt mutattak, ami nagyon bizakodó a jövőre nézve. Következik a Dunaharaszti elleni otthoni mérkőzésünk. Remélem ismét sokan kilátogatnak majd és buzdítják a csapatot!

OGYB FU13 – Veresegyháza
2023.11.19. 9:55 és 13:35
Csepel DSE – CYEB-Budakalász 12:28 (4:16)
Budakalászi SC – Csepel DSE 36:22 (17:9)

Földi Gábor: A hétvégétől azt kaptam, amire számítottam. Sikerült jó képességű ellenfeleket válogatni, akikről tudtam, hogy jelenleg esélyes, hogy előttünk járnak. De azt gondolom ez jelentheti a fejlődést. A fiúk a hétvégét becsületesen végig küzdötték, az akaratukkal nem volt gond és ez pozitív. Ami viszont várható volt, hogy az eddigiekhez képest erősebb és nagyobb ellenállás kicsit meglepte őket. Azt gondolom az eredmény még nem teljesen tükrözi a csapat tudását de egy ilyen közegben kell szocializálódni és még kell probálnunk minél jobban oda is tartozni!

OGYB FU11 VI. csoport
2023.11.19. 10:30 és 12:00
Gyömrői KA – Csepel DSE
Csepel DSE – PLER-Budapest II.

Nagy András: Vasárnap a csapatom átesett a tűzkeresztségen és megvívtuk az első nagypályás mérkőzéseinket. A Gyömrő elleni mérkőzés két hasonló erősségű csapat kiegyenlített csatáját hozta, ahol szoros meccsen nyerni tudtunk. A második mérkőzésen a nagyon jó erőkből álló PLER II. csapata várt ránk. A meccs elején kihagyott helyzeteink elvették egy kicsit az önbizalmunkat és ez vezetett az ellenfél magabiztos győzeleméhez. Nagyszerű erőfelmérő volt számunkra, hogy lássuk hol tartunk és hogy hova szeretnénk eljutni. Nagyon büszke vagyok a csapatomra és külön köszönjük a szülőknek a nagyszerű szurkolást! December 2-án Rácalmáson folytatjuk, addig is sok munka vár még ránk.

NBII Női felnőtt F csoport
2023.11.19. 14:00
TFSE – Csepel DSE 25:21 (13:9)

Még azt is lehet mondani, hogy jól kezdtük a mérkőzést, viszont utána mintha elfelejtettünk volna kézilabdázni. Az első és a második félidőben se tudtunk saját magunk ellen mit kezdeni. Egyszerűen megvertük magunkat.

Keret: Binó 1, Vukmann, Balázs; Csiki 1, Kanyik, Szijártó 2, Tímár 2, Kajdácsi 3, Klacsák 1, Pindák 2, Balla 4, Pallagi, Mészáros 1, Vad 2, Zimek, Pethő 2

Tóth Máté: Csak pillanatokra, 1-2 támadás erejéig mutattuk meg az igazi arcunkat, viszont ez nagyon kevés bármilyen mérkőzésen. Egyedül a kapuba nyújtottunk olyan teljesítményt ami kiemelkedő. Nagyon csalódott vagyok, mert nem láttam még ezt az arcát a csapatnak. Ha el akarjuk érni a céljainkat ennél sokkal több kell.