FELNŐTT TORNA: Jól sikerült főpróba!

2020.augusztus 29-én megrendezésre került a II. Csepel DSE felnőtt kézilabda torna, amelyen csapataink mellett a VS Dunakeszi, az Érd Sport Kft. U22, a Vitka SE, a PLER Budapest U23 és a Komárom VSE csapatai vettek részt.

Az első mérkőzést felnőtt női csapatunk játszotta a Laurencz László Sportcsarnokban az NBI/b-s tagsággal rendelkező VS Dunakeszi csapata ellen. A szép számmal kilátogató nézők egy nagyon pörgős, jó iramú mérkőzést láthattak, amelyet egy nagyon erős hajrának köszönhetően lányaink nyertek 28-23-ra. A következő mérkőzést a fiúk játszották a Komárom VSE csapata ellen. Az első félidőben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a második félidőben megrázta magát Bona Gergő csapata és végül 29-18-ra a mi fiaink nyerték a mérkőzést. Ismét egy férfi mérkőzés következett, ahol az ifjúsági játékosokkal felállva nem sikerült legyőzni a VS Dunakeszi felnőtt csapatát (24-21). Következett a lányok Vitka SE elleni mérkőzése, ahol szintén szoros első félidő után, a második félidőben sikerült megnyernie lányainknak a mérkőzést (27-23). Ismét a fiúk következtek, ezúttal a PLER Budapest Kft. U23-as csapata volt az ellenfél. Sajnos a mérkőzést 18-25 arányban elveszítettük, de jobb gólkülönbségünknek köszönhetően, így is sikerült megszerezni az ezüstérmet érő második helyet. Leányaink utolsó mérkőzésüket az Érd fiatal, lelkes csapata ellen játszották. A tét, Varga Márta vezetőedző által előzetesen kitűzött cél elérése, a torna győzelem megszerzése volt. A mérkőzés inkább a védekezésről és a kapus teljesítményekről szólt, mint a szép támadásokról. A félidőben 8-7 volt az állás a csepeliek javára. Végül a második félidőben sikerült felőrölni az ellenfél védekezését, így  20-14-re legyőztük az érdieket és megnyertük a tornát!

Edzői értékelések:

Bona Gergő: “Nagyon hasznos tornán vagyunk túl. Tapasztaltuk milyen az, amikor alázatosan, fegyelmezetten és bátran végzi mindenki a dolgát, illetve a csapatérdeket tartja szem előtt. De voltak kevésbe sikeres periódusok is. Ezzel nincsen semmi probléma, hiszen ha levonjuk a megfelelő következtetéseket, akkor biztos vagyok benne, hogy újfent szintet fogunk lépni. Egyre jobban látható az is, milyen jellegű kézilabdát szeretnénk játszani. Feladatunk, hogy ezt a lehető legjobban stabilizáljuk a következő hetekben, illetve hogy hibáinkat csökkentsük és védekezésünk feszességét növeljük. Türelmesen és motiváltan kell a továbbiakban is dolgozni, egységesnek kell maradnunk és az majd meghozza a remélt eredményt.”

Varga Márta:

VS Dunakeszi-CSDSE 23-28 (13-14): Nagy volt az izgalom az első hivatalos mérkőzésünkön,amit a Laurencz László Sportcsarnokban játszhattunk. Az  NB I./B-ben játszó Dunakeszi együttesével találkoztunk. Kemény védekezést és fegyelmezett, bátor támadójátékot kértem a lányoktól a taktikai megbeszélésen. Forgács Klaudia kiválásával korán átalakítottuk a csapatot, de fej-fej mellett haladtunk. Lerohanásainkból Kerner Tünde többször is eredményes volt,a felállt fal ellen pedig Balogh Viktória és Balogh Vivien értékesítette helyzeteit. Hiányérzetem a kapusteljesítményben volt.

A második félidőben Lipovics Gabriella védéseinek köszönhetően felgyorsult a rendezetlen védelem elleni támadójátékunk. Sikerült semlegesítenünk ellenfelünk átlövőjét, támadásban Kanyik Boróka és Pártos Orsolya is átlövésből volt eredményes, valamint Bálint Renáta is kiválóan értékesítette helyzeteit. Meggyőzően és magabiztosan játszottunk, szép győzelmet arattunk.

Kaffka(kapus),Szabó Réka 1,Forgács Klaudia 2,Pártos Orsolya 4(1), Balogh Viktória 2,Kerner Tünde 5,Molnár-Gábor Dalma 1

Csere. Lipovics Gabriella (kapus), Bálint Renáta 4, Kanyik Boróka 2, Balogh Vivien 2(1),Csiki Janka 2,Kajdácsi Kata 2(1),Szalai Kyra, Kalmár Dóra, Markos Réka 1, Friedman Luca.

kiállítás:2 perc,ill.:4 perc

7 méteres: 7/6,ill:3/3

CSDSE-Vitka SE  27-23 (14-14): A csonka bajnokság Észak-keleti csoportját vezető Vitka csapata ellen játszottuk a második mérkőzésünket. Fiatal, a Kisvárda 1.osztályú ifjúsági csapatában játszó játékosokkal is találkozhattunk. Kissé kapkodtunk a befejezéseknél és a védekezésünkben is adódtak nehézségek. Kajdácsi Kata és Csiki Janka találataival vezettünk,de a fiatal ellenfelünk rendkívül szívósan kapaszkodott. A védekezésünkben a mélységi mozgásunkkal adódtak problémák és a védőpárok együttműködése sem volt zavartalan. Rengeteg 7 méterest kaptunk.

A fordulás után sem sikerült stabilizálni a védelmünket. Vukmann Viktória védéseinek köszönhetően nem vette át a vezetést ellenfelünk.  Elől betörésekből voltunk eredményesek. A végjátékban  a Balogh testvérek góljaival növeltük előnyünket és alakítottuk ki a végeredményt. Lényegesen többet hibáztunk,mint az első mérkőzésen,ezeknek a kijavítása fontos feladatunk lesz.

Lipovics Gabriella (kapus), Bálint Renáta 1, Balogh Viktória 4, Pártos Orsolya 3, Balogh Vivien 7(3),Csiki Janka 4, Molnár-Gábor Dalma 1.

Csere. Vukmann(kapus), Szabó Réka 1, Kanyik Boróka, Kalmár Dóra, Kajdácsi Kata 4,Szalai Kyra, Markos Réka 1, Friedman Luca 1.

kiállítás:4 perc,ill.:2 perc

7 méteres: 4/4,ill:8/7

CSDSE-Érdi Sport KFT U22 20-14 (8-7): Az érdi fiatalokkal játszottuk az utolsó mérkőzésünket. Az első félidőben rendkívül tompán játszottunk, eladott labdák,pontatlan befejezések jellemezték a játékunkat. Ellenfelünk nagyon bátran kézilabdázott, kihasználta minden hibánkat. A fordulás után Kalmár Dóra beállása új színt vitt a támadásainkba. Pártos Orsolya és Kanyik Boróka és Markos Réka is magára talált . A  végére magabiztosan nyertük meg a találkozót és veretlenül a tornát is. Nagyon hasznos volt  ez a három mérkőzés. Gratulálok a lányoknak ! Folytatjuk tovább a munkát és nagyon várjuk a bajnoki rajtot.

Vukmann  (kapus), Bálint Renáta 2, Balogh Viktória 1, Pártos Orsolya 5, Balogh Vivien 1(1),Csiki Janka, Molnár-Gábor Dalma .

Csere. Kaffka (kapus), Szabó Réka , Kanyik Boróka 5, Kalmár Dóra 1, Kajdácsi Kata 2 ,Szalai Kyra 1, Markos Réka 2, Friedman Luca .

kiállítás:4 perc,ill.:0 perc

7 méteres:8/6,ill.:6/3

FordulóDátumIdőpontHelyszínHazai csapatVendégcsapatEredmény
1.2020.08.2909:00Laurencz László Sportcsarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.VS DunakesziCsepel DSE23:28
2.2020.08.2910:30ÁMK Csarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Érdi Sport Kft. U22Vitka SE23:20
3.2020.08.2912:00ÁMK Csarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.VS DunakesziÉrdi Sport Kft. U2230:27
4.2020.08.2913:30Laurencz László Sportcsarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Vitka SECsepel DSE23:27
5.2020.08.2915:00ÁMK Csarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Vitka SEVS Dunakeszi21:30
6.2020.08.2916:30Laurencz László Sportcsarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Csepel DSEÉrdi Sport Kft. U2220:14
Végeredmény:
1. Csepel DSE
2. VS Dunakeszi
3. Érdi Sport Kft. U23
4. Vitka SE

Felnőtt férfi program

1.2020.08.2909:00ÁMK Csarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.PLER Budapest U23VS Dunakeszi34:16
2.2020.08.2910:30Laurencz László Sportcsarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Csepel DSEKomárom VSE29:18
4.2020.08.2913:30ÁMK Csarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Komárom VSEPLER Budapest U2315:21
5.2020.08.2915:00Laurencz László Sportcsarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Csepel DSEPLER Budapest U2318:25
6.2020.08.2916:30ÁMK Csarnok1214 Bp., Simon Bolivár stny. 4-8.Komárom VSEVS Dunakeszi30:18