FÉRFI FELNŐTT: Örömkézilabda és fölényes győzelem a KIKI SKFT. vendégeként!

KIKI SKFT – Csepel DSE 27-45 (13-21) NBII bajnoki mérkőzés beszámoló

Időpont: 2021.05.09.

Helyszín: Izsák Városi sportcsarnok

Vezette: Osgyán Bence – Tárnyik Ferenc

Csepel DSE: GÁCS Péter (kapus) – Tótfalusi Gergő 2 gól, Berzéky Bence 2 gól, POLONKAI Soma 5 gól, MEDVEDEV Sámuel 12 gól, Kalmár Balázs, EMBEROVICS Milán 8(2) gól.

Cserék: HORVÁTH Márton (kapus), ELEK Ábel 5 gól, Tóth Ambrus 3 gól, Márkus Gergő 3(1) gól, Kanyik Barnabás 3 gól, Kincse Balázs 1 gól, Csepregi Tamás 1 gól, Kéri Mózes 1 gól, Debreceni Péter.

Eredmény alakulás: 5.p. 1-4, 10.p. 4-6, 15.p. 7-11, 20.p.11-13, 25.p. 12-17 – 35.p. 16-25, 40.p. 20-28, 45.p. 24-33, 50.p. 25-39, 55.p. 26-41.

Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc

Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3

A bajnokság a végéhez közeledik, a 19. fordulóban Izsákra látogattunk, ahol a KIKI csapatával játszottuk soron következő bajnoki mérkőzésünket. Március közepén kilenc gólos győzelmet arattunk ellenük az őszről elmaradt mérkőzésen, így bíztunk benne, hogy ezúttal sem okoz majd nehézséget megszerezni a 2 pontot.

Ennek megfelelően indult a találkozó, Emberovics Milán és Berzéky Bence találataival rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, majd Medvedev Sámuel is megkezdte a gólgyártást. Az első félidő közepén némileg megtorpantunk, ebben a szakaszban megnőtt az eladott labdáink száma, és a hazai csapat ezt kihasználva felzárkózott 12-14-re. A játékrész utolsó 8 percében viszont egyértelműen újra mi domináltunk és egy 7-1-es szakasznak köszönhetően gyakorlatilag eldöntöttük a mérkőzést (13-21).

A második harminc perc első harmada újfent kiegyenlített játékot hozott, tartottuk a szünetre kiépített nyolc gólos előnyt. A fiatalokból álló ellenfelünk viszont teljesen elkészült erejével és az utolsó 20 percben nem igazán tudott komoly ellenállást kifejteni. Sorra szereztük a könnyű gólokat, Márkus Gergő és Kanyik Barnabás is gólokkal hálálták meg a kapott játéklehetőséget. A nap hőse Medvedev Sámuel volt, aki 12-szer talált be, így méltóképpen ünnepelte születésnapját. Végül fölényes győzelmet arattunk!

Bona Gergő: „Szinte végig sikerült felszabadultan és jó kedvűen játszani, s miután ellenfelünk elkészült erejével, gyakorlatilag egyfajta örömkézilabdát láttam a pályán. Még két mérkőzés van hátra azokon is szeretnénk hasonló felfogásban játszani és nagyon bízunk benne, hogy május 15-én minél többen kilátogatnak az utolsó hazai találkozónkra és a rengetegen fogják bíztatni majd a csapatot!”

NBII BAJNOKI PROGRAM:

2021.05.15., szombat 18:00 Csepel DSE – ALBA-MÁV ELŐRE
A mérkőzés védettségi igazolvánnyal ingyenesen látogatható! Várunk mindenkit szeretettel, szurkoljunk együtt a fiúknak!

2021.05.23., vasárnap 18:00 Dabasi KC VSE U23 – Csepel DSE