FÉRFI IFJÚSÁGI: Tovább őrzik veretlenségüket a fiúk!

Időpont: 2021.01.30.

Helyszín: Marosi István Városi Sportcsarnok

Végeredmény: 32-40 (17-20)

Vezette: Dohány Rajmund, Harsányi Milán

Csepel DSE: GYÖRKI Tamás (kapus) – TÓTFALUSI Gergő 9 (3) gól, BERZÉKY Bence 10 gól, BALOGH Soma 8 gól, Tóth Ambrus 3 gól, KUNCZ Márk 7 gól, Kanyik Barnabás 3 gól.

Cserék: SZABÓ Adrián, Márkus Balázs, Páva Kristóf, Márkus Gergő, Pauer Ádám.

Eredmény alakulás: 5.p. 2-5, 10.p. 7-9, 15.p. 8-11, 20.p. 11-14, 25.p. 15-18. – 35.p. 21-21, 40.p. 24-24, 45.p. 27-27, 50.p. 29-31, 55.p. 31-35.

Kiállítások: 4 perc illetve 12 perc

Hétméteresek: 7/4 illetve 3/3

A találkozó elején egyből magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, bár védekezésben komoly nehézséget okozott a hazai csapa belső hármasa. Jól képzett, komoly lövő erővel rendelkező, agilis játékosokból áll, akik az NB I/B-s felnőtt, jelenleg ott a harmadik helyen álló csapattal készülnek. Ezért már az első percektől kezdve nagyon erős tempót diktáltunk támadásban. Igyekeztünk gyors lerohanásokkal könnyű gólokat szerezni és ez gyakran sikerült is. Ennek köszönhetően kialakult egy három gólos vezetés. Az első félidő közepén 8-12-es állásnál több lehetőségünk is volt, hogy még jobban ellépjünk, de sajnos ez nem sikerült, rendre hibáztunk ezekben a helyzetekben így nem tudtuk ellenfelünk küzdőszellemét megtörni.

A második félidő első 5 percében sajnos nem koncentráltunk megfelelően, és könnyű helyzeteket rontottunk támadásban, így az Ózd kiegyenlített (21-21), sőt kilenc percnyi játék után a hazaiak át is vették a vezetést (24-23). Láthatóan nem uralkodott el csapatunkon a pánikhangulat, felvettük a kesztyűt és küzdöttünk, legfőképpen magunkkal. Érezhető volt, hogy az ellenfelünk folyamatosan fárad az általunk diktált tempóban, tehát nem engedtünk a szorításon. Végül az utolsó 10 percet 10-3-ra sikerült hozni, a 40. csepeli találatot Tótfalusi Geri szépségdíjas gólja jelentette.

Edzői vélemény: „Egy nagyon jól felkészített erős csapat otthonából hoztuk el az újabb két pontot. Nagyon boldogok vagyunk, hiszen ugyan a védekezésünk nem működött megfelelően, de sebességünkkel nagyon nehéz helyzet elé állítottuk az Ózdot, akik derekasan bírták egészen 50 percig. Elfáradásukban nyilván jobb átlövőjük sérülése is szerepet játszott, aki egy szerencsétlen ütközés után nem tudta folytatni a játékot, mihamarabbi felépülést kívánunk neki! Még 14.”