40.heti eredmények

A hét első mérkőzéseit szerdán játszotta női és férfi serdülő csapatunk. A lányok Siófokra utaztak, míg a fiúk hazai pályán fogadták a Budapest Honvéd gárdáit.

FU18 I.osztály Keleti csoport
2023.10.04. 16:00
Csepel DSE – Budapesti Honvéd 33:40 (18:20)

Keret: Csillag, Paraliticci-Harsányi; Borszuk 1, Antal 3, Jahoda, Benedek 1, Gréczi 9, Hilbert, Kiss G. 3, Schneider 1, Sükösd 5, Kiss B. 3, Magyar 4, Papacsek 3, Töreki

FU20 I.osztály Keleti csoport
2023.10.04. 18:00
Csepel DSE – Budapesti Honvéd 27:36 (14:19)

Keret: Fehérvári, Alexa; Szabó Márk, Ágoston, Nagy-Pápay 1, Prihoda, Márkus B. 2, Szentgyörgyi 3, Szennai 3, Schmidka 2, Márkus G. 2, Kosztoványi, Szabó Máté 13, Stubits 1

Matuz István: Nagyon rossz időszakban találkoztunk a Honvéd csapatával. Ők komoly győzelmekkel érkeztek, mi pedig a nyerhető mérkőzéseket is elvesztettük. Egész mérkőzésen kerestük a ritmust, a második félidő elején körülbelül 7-8 percig megfelelő sebességen játszottunk, itt fel is jöttünk döntetlenre, de rengeteg energia elment ezzel, az ellenfél sebességet váltott… Hiányoznak az egyéni jó teljesítmények, amikkel mérkőzést, mérkőzéseket lehet nyerni. Nem jó úton járunk, hogy a célunkat el tudjuk érni!

LU17 I.osztály Nyugati csoport
Siófok KC – Csepel DSE 26:41 (10:20)

Bátortalanul kezdtük a mérkőzést,így gyorsan időt kellett kérnem. Időkérés után gyorsan változott az eredmény, csináltunk egy 6:0 szériát, így kicsit megnyugodtak a lányok. Innentől már mi irányítottuk a játékot.A lányok mindent a megbeszéltek szerint végeztek. Gyors lerohanásokkal és szélső befejezésekkel voltunk eredményesek. A második félidőben mindenkit játszattam és így is tartani tudtuk a kialakult eredmény különbséget. Gyakorlatilag az egész csapat dicséretet érdemel, mindenki kivette a részét a sikerből. Gratulálok a lányoknak de nem ez volt a bajnokság legnehezebb mérkőzése.

Keret: Szabó; Balogh, Tóth 2, Csillag, Hagara 2, Krisztián 1, Kovács 4, Nikodém 4, Urbin 1, Simon 2, Kiss 5, Szőts 2, Mészáros 9, Lukács 2, Jacsó, Tisóczki 7

Meggyes Rita: Gyakorlatilag az egész csapat dicséretet érdemel, mindenki kivette a részét a sikerből. Gratulálok a lányoknak de nem ez volt a bajnokság legnehezebb mérkőzése.

LU19 I.osztály Nyugati csoport
Siófok KC – Csepel DSE 42:35 (26:16)

Az első 30 percben rengeteg olyan gólt kaptunk, amire számítottunk és amire készültünk. Lassan rendeződtünk vissza, támadásban pedig sok labdát elszórtunk, amit ellenfelünk kíméletlenül kihasznált. Az sem könnyítette meg a helyzetünket, hogy a 19. percben Cservák Timi piros lapot kapott. A 2. félidőben nyitottabb védekezésre álltunk át, ami összességében jobban működött, de csak arra volt elég, hogy az 1. félidőben kialakult 10 gólos hátrányunkat csökkenteni tudjuk.

Keret: Antonya, Szabó; Szentkirályi 3, Kajdácsi Kata, Geiger, Szücs 1, Kovács 1, Papp 2, Cservák 2, Kiss 5, Mészáros Anna 7, Szőts 1, Lakics 1, Kajdácsi Kíra 12

Erdős Éva: A sok hiányzónk ellenére úgy készültünk erre a mérkőzésre, hogy esélyünk lesz pontot/pontokat szerezni. Tudtuk, hogy mire kell majd különös hangsúlyt fektetnünk a mérkőzés során, mégis ezekből kaptuk a gólok nagy többségét. Egy pozitívuma volt a mérkőzésnek, mégpedig az, hogy a 2. félidőt megnyertük 3 góllal. Távoli zónákból egyáltalán nem vagyunk veszélyesek, és sajnos nagyon kevés gyors gólt lövünk a mérkőzéseinken. Volt néhány kiemelhető teljesítmény, de szomorúak és csalódottak vagyunk, hiszen egy újabb pontszerzési lehetőséget szalasztottunk el.

Szombaton több utánpótlás csapatunk is pályára lépett.

OGYB LU12 IX.csoport
2023.10.07. 10:25 és 13:10
Csepel DSE – Kispest NKK 14:14 (8:8)
Ferencvárosi TC – Csepel DSE 23:8 (12:3)

Csányi László: Fiatal csapatunk elkezdte a bajnoki menetlését. A többségük két korosztályban fog szerepelni az idén, most az idősebbeknél játszottunk fordulót. A lehetőségeinkehez képest jól küzdöttünk az első mérkőzésen, mind két csapat nyerhetett volna az utolsó percekben , ezért igazságosabb döntetlen lett az eredmény! A második mérkőzésen egyrészt a rutintalanságunk másrészt az energiáink is alacsonyabb szinten működőtt. Összességében egy jó év kezdet volt, láttam szép dolgokat, amit az edzésen gyakoroltunk. Megtapasztaltuk, hogy küzdeni kell a továbbiakban is. Gratulálok minden pályára lépő lánynak.

OGYB FU12 IX.csoport
2023.10.07. 8:55 és 10:45
Csepel DSE – Kézi UP 20:35 (11:18)
MAFC – Csepel DSE 17:31 (7:17)

Földi Gábor: A hétvégén 2 olyan mérkőzést játszottunk amiből a fiúk sokat tanulhattak. A Kézi up csapata ellen mutatott játék igen bizakodóvá tesz. Sok jó megoldás született támadásban, ezeket a jó döntéseket kell elmélyíteni. Védekezésben kicsit több határozottság kell a csapatnak. Sajnos nem volt kapusunk így mezőnyjátékos állt a kapuban, reméljük ez a következő fordulóra megoldódik. A második mérkőzésen a MAFC csapatával játszottunk, ami kiváló lehetőség volt, hogy több embernek is lehetőséget adjak olyan pozícióban ahol amúgy nem szokott játszani. Egybe tekintve a 2 mérkőzést elégedett vagyok, a kicsi létszám ellenére jól bírták a fiúk és nem fáradtunk el. Szép játékot igyekeztünk játszani, amibe persze csúszott hiba, de azért dolgozunk hogy kijavítsuk. A bátorságot most szeretném kiemelni, hiszen mindenki mert vállalkozni és igyekezett végre hajtani, amit kértem.

OGYB LU14 VIII. csoport
2023.10.07. 14:00, 15:00, 16:00 és 17:00

Csepel DSE 1 – Ferencvárosi TC II. 25:12 (14:7)
HORT SE – Csepel DSE 1 19:26 (10:12)

Kéri Mózes: Igazi öröm és élmény volt a lányok kispadján “ülni”. Összeszokott, képzett csapatokat sikerült legyőzni, fizikailag és technikailag is sikerült érvényesítenünk az előnyünket. Minden mezőnyjátékos gólt szerzett, többféle védekezést ki tudtunk próbálni. Az FTC I. ellen legutóbb a nyitott védekezésünk volt releváns, ezúttal a HORT ellen a hatos falunknak köszönhetően tudtuk hatékonyan megállítani ellenfelünk. Legközelebb igazi rangadót játszunk majd hazai pályán, szeretnénk a DKKA csapatának visszavágni majd. Sok munka vár még ránk addig. Gratulálok a csapatomnak!

Csepel DSE 2 – HORT SE 15:30 (8:15)
Szent István SE – Csepel DSE 2 37:15 (16:7)

Kéri Mózes: Bár mindkét mérkőzés végére nagy különbség alakult ki, a lányok itt is sok örömet okoztak a pályán a megoldásaikkal. Főleg a 37 kapott gól sok, sajnos a második félidőben a nagyobb, fizikálisan erősebb ellenfél felőrölt és lefutott minket. Csapatként nagy pozitívum, hogy az 5-1-es védekezésünkkel többször el tudtuk érni, hogy passzív jelzésnél vállalkozzon az ellenfelünk kényszer helyzetből. Szép támadásokat vezettünk egyébként, a páros kapcsolatok és egyéni kezdeményesek is többször látványos gólokat eredményeztek. Mivel azonban jó csapatokkal játszottunk, a hibáinkat azonnal megbüntették. Mindenkinek meg kell indulni labda nélkül, üres területre mozogni, főleg nyitott védekezés ellen! A csapatom nagy része szívvel-lélekkel küzdött, ők hasznos tapasztalatokkal tértek haza. Szeretném mindenkitől ezt látni a továbbiakban!

Vasárnap folytatódtak a mérkőzések, fiú U14, férfi felnőtt és női felnőtt csapatunk is pályára lépett a  nap folyamán.

OGYB FU14 VIII. csoport
2023.10.08. 9:00 és 10:50
Üllői KSE – Csepel DSE 15:23 (6:15)
Csepel DSE – PLER-Budapest 18:25 (10:15)

NBII. Férfi felnőtt F csoport
2023.10.08. 16:00
Budai Farkasok-Rév U21 – Csepel DSE 31:37 (17:17)

Az első félidő elején nem találtuk a ritmust, valamint döcögött a támadójáték nyitott védekezés ellen. Ez idővel fordult, magabiztosabbak lettünk, le dolgoztok a hátrányt. A második félidő elején pedig elől és hátul is sokkal fegyelmezettebbek voltunk, így fokozatosan növeltük az előnyünket.

Keret: Pápay, Simon 1; Balogh 6, Berzéky 2, Elek 1, Emberovics 7, Glózik 4, Kalmár 1, Kosztoványi 2, Márkus B. 1, Márkus G. 1, Nagy, Sánta 1, Stubits 5, Szabó 5, Tóth

Csepregi Tamás: Álmosan kezdtük a mérkőzést. Nem találtuk a távolságot, sem védekezésben sem támadásban. Fokozatosan összeállt a védekezésünk, amiből aztán könnyű gólokat is tudtunk szerezni, valamint a nyitott védekezés ellen is betartották a fiúk az utasításokat így az első félidőben ledolgoztuk a hátrányunkat, a második félidő elejétől kezdve, pedig magabiztosan vettük át a vezetést. A fiatalok nagyon jól szálltak be a mérkőzésbe, ami nagyon pozitív képet ad a jövőre nézve!

NBII. Női felnőtt F csoport
2023.10.08. 18:30
VSK Tököl – Csepel DSE 18:32 (9:18)

Látszódott mindenkin, hogy az első perctől kezdve 100%-osan komolyan vette a mérkőzést, ami az eredményen is megmutatkozott már az első félidőben. A védekezésünk szinte hibátlan volt, jól mutatja ezt a 18 kapott gól is. A támadásaink is rendben voltak, 30 gól fölött lőni mindig jó érzés. Van 2 hetünk pihenni, kijavítani azokat a hibákat amiket ki kell, a 3. héten pedig újra bajnoki mérkőzést játszunk. Szeretnénk hasonlóan folytatni a menetelésünket a bajnokságban.

Keret: Binó, Balázs; Kanyik 4, Szijártó 6, Tímár 4, Hauser, Kajdácsi, Klacsák 1, Balla 5, Vad 2, Zimek 1, Pethő 4, Cservák, Csiki 3, Pindák 2

Tóth Máté: Mind a két félidőben volt egy 5-6 perces tanácstalanságunk támadásban, viszont az elejétől kezdve komoly, agresszív védekezésünk volt, ami meg is látszik a kapott gólok számában. Örülünk a 2 pontnak, dolgozunk tovább, szeretnénk a céljainkat elérni, így minden mérkőzésre úgy készülünk mintha az az aranyéremről döntene.