10.heti eredmények

A 10.hetünk ismét mérkőzésekkel teli volt. Szerdán férfi U20 és U18-as csapataink léptek pályára a bajnokságuk 18. fordulójában.

FU18 I.osztály Keleti csoport
2024.03.06. 15:30
Csepel DSE – Tempo KSE 28:47 (13:28)

Keret: Csillag, Paraliticci-Harsányi; Kiss B. 5, Borszuk 1, Papacsek 2, Antal 3, Töreki 1, Benedek, Gréczi 1, Kiss G. 4, Schneider 1, Lábodi 1, Magyar 9, Babócsi, Czine, Hilbert

FU20 I.osztály Keleti csoport
2024.03.06. 17:30
Csepel DSE – Balmazújvárosi KK 22:23 (12:11)

Jól kezdtük a mérkőzést, főleg védekezésben. Aztán a félidő közepén volt egy több mint 10 perces gólcsendünk támadásban. Az ellenfél kapusa jól védett, de nagyrészt nagyon rosszul fejeztük be a ziccereinket. Ezen múlt az egész. A második játékrészben is volt egy 10 perces gólszünet. Ezzel kialakult az 1 gólos vereség.

Keret: Alexa, Fehérvári 1, Szentgyörgyi 4, Márkus B. 2, Márkus G. 2, Nagy-Pápay 4, Papp, Prihoda, Schmidka 2, Stubits, Szabó Márk 1, Szennai 2, Szijártó 4

Csepregi Tamás: A védekezésünk összességében jól működött. 23 gólt kaptunk. Csupán a helyzetkihasználáson kellett volna javítani. Az ellenfél 17 védése túl sok volt. Ha jobban odafigyelünk a helyzeteinkre, akkor könnyen meglehetett volna a mérkőzés. Megnehezítettük magunknak a továbbiakat, de megyünk tovább.

Szombaton fiú U11 és U13, leány U13 és felnőtt női együttesünk mérte össze erejét az ellenfelek csapataival.

NBII Női felnőtt F csoport
2024.03.13. 16:00
Csepel DSE – SZISE-Bamba Marha U21 34:26 (12:13)

Az első félidőben csak árnyéka volt a csapat az igazi önmagának, nem találtuk a távolságot támadásban, sokszor rossz helyzeteket, rosszul vállaltunk el. A védekezésünk sem működött igazán, pedig tudtuk, hogy mit fognak játszani. A második félidőben volt kb. 10 percünk, amikor megráztuk magunkat, pontosabbak voltak a befejezéseink, ekkor el tudtunk lépni tőlük, majd rutinosan megtartottuk az eredményt.

Keret: Binó 1, Vukmann, Balázs; Kanyik 3, Szijártó 7, Kalcsák, Pindák 6, Balla 1, Mészáros 5, Vad 3, Zimek 1, Pethő 2, Csiki 1, Tímár 3, Cservák, Korozmán 1

Tóth Máté: Az egész mérkőzésen csak kerestük önmagunkat. A támadásaink befejezése pontatlan volt, a mozgásaink nem voltak megfelelőek, mintha elfelejtettünk volna mindent, amit eddig gyakoroltunk. Védekezésben nem voltunk elég egységesek, agresszívak. Annak mindenképp örülünk, hogy sikerült nyerni, viszont ez a későbbiekben kevés lesz. Jó játékkal is ki lehet kapni, rosszal is lehet nyerni. Szerencsére most az utóbbi volt.

OGYB LU13 VIII.csoport
2024.03.09. 12:00 és 12:45
Csepel DSE – Vecsés-Sülysáp 30:15 (14:8)
Aranyszarvas SE – Csepel DSE 17:22 (8:14)

OGYB FU11 VI.csoport
2024.03.09. 9:00 és 10:30
Csepel DSE – Bp Kézi I.
Bp Kézi II. – Csepel DSE
(Ezen korosztálynál nincs hivatalos végeredmény!)

OGYB FU13 IX.csoport
2024.03.09. 13:00 és 17:00
PLER-Budapest – Csepel DSE 30:22 (17:14)
XVI Ker KMSE 2 – Csepel DSE 29:18 (13:12)

Földi Gábor: A hétvégén sajnos két vereséggel tértünk haza. Sok hiányzóval indultunk a fordulóra. Sajnos a kevés forgatási lehetőség miatt mindkét meccsen volt 10-10 perc mikor rosszul játszottunk nagyrészt a fáradtság miatt, így mindkét ellenfelünk előnyt tudott kialakítani, amit később csak tartani tudtunk, de ledolgozni nem. A csapat végig harcolt és küzdött, ami a legnagyobb elvárásom volt. Sok a jövőre nézve pozitív dolgot csináltunk a pályán, viszont vannak visszatérő hibáink, amikből muszáj tanulnunk. A most következő kis pihenő azt hiszem mindenkire rá fér.

Vasárnap leány U11-es csapatunk volt a soros, lányaink Alsónémedire utaztak.

OGYB LU11 XI.csoport
2024.03.10. 9:45 és 11:15
Szent István SE I. – Csepel DSE
Csepel DSE – Rákosmente

Csányi László: A tavaszi első fordulót játszottuk. A pályára lépők nagyon lelkesen harcolták végig a két mérkőzést. A fordulóban szerencsésen alakult az ellenfelek sorsolását nézve, jó alkalom volt a gyakorlásra. A kilátogató szülők is láthatták, hogy elindultunk a fejlődésben. Továbbra is szükség van a kitartó munkára a gyerekek részéről is. Egy nagyobb és egy szűkösebb győzelmet arattunk, bár hivatalos eredmény számítás nincsen. Várjuk vissza a sérültjeinket és betegeinket egyaránt, hogy ne minimális létszámmal szerepeljünk. Gratulálok a pályára lépőknek.